Apartmandakiler kedilerimden rahatsızmış

239547

Kilopat
Makaleler
3
Evet arkadaşlar evde beslediğim ve kimliklerinden tutun, aşılarına kadar aksatmadan yaptırdığım iki adet kedim var. Bunlar bazen daire kapısı açılmasında dışarı fırlayıp kaçabiliyorlar. Oturduğum bina beş katlı bir apartman. İşte sorunda tam burada başlıyor. Binada kedi seven kimse yok. Hepsi rahatsız. Bir komsu çatı da geziyor diye rahatsız. Diğeri çocuklarım çok korkuyor diye rahatsız. Bunlar bana çaktırmadan aralarında imza toplayıp kedilerimi ve beni sanırım attırmak istiyorlar. 😀 Şimdi bunlar hakim karşısına çıksa eminim ki, bunlara ceza verecektir. Alt komşunun biri mamalarını, diğerleri de bakımlarını karşılar artık. İnsanların bu canlılara karşı düşmanlıklarını anlayamıyorum. Bunlar benimle yeri geldiğinde aynı oda da, hatta aynı yatakta uyuyan canlılar. Benim evlat dediğim ama onların sevmediği dünyanın en sevimli canlıları bunlar. Bunlara iyi bir ders vermek istiyorum lakin aklıma bir fikir gelmedi. 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Apartmanın ortak kararıyla binada evcil hayvan beslenmesi yasaklanabilir. Sizin bu süreçte yapabileceğiniz en güvenli savunma aşılarını, karnelerini eksik etmemek ve rahatsız olabilecek komşuların söylenmelerini engellemek adına da kedilerinizin evden kaçmasını kesin şekilde engellemektir. Hele birileri bir de alerji raporu bulursa işiniz çok zorlaşır. Memlekette maalesef böyle durumlar da oluyor. Benim köpeğime bastonuyla vurmaya çalışan bir amcaya (pis hayvanmış bizim it) az kaldı bastonu monte ediyordum. Köpeğim de evden kaçıyor, birkaç defa komşularla papaz da olduk. Ancak risk olmadığını ispatladığım için problem kalıcı olarak çözüldü. Maalesef mesele karşılıklı anlaşmaya bakıyor. Mahkemeye giderse sizin istemediğiniz sonuçlar da çıkabilir.

Çocukları kediden çok mu korkuyormuş? Ailesi çocuğu kedilere dokunma sana zarar verirler diye korkutmuştur da ondan. Benim de kedim var. Kaç kere çatıya kaçtı kimse bir şey demedi. Valla kolay gelsin böyle komşularla.

Apartmanın ortak kararıyla binada evcil hayvan beslenmesi yasaklanabilir. Sizin bu süreçte yapabileceğiniz en güvenli savunma aşılarını, karnelerini eksik etmemek ve rahatsız olabilecek komşuların söylenmelerini engellemek adına da kedilerinizin evden kaçmasını kesin şekilde engellemektir. Hele birileri bir de alerji raporu bulursa işiniz çok zorlaşır. Memlekette maalesef böyle durumlar da oluyor. Benim köpeğime bastonuyla vurmaya çalışan bir amcaya (pis hayvanmış bizim it) az kaldı bastonu monte ediyordum. Köpeğim de evden kaçıyor, birkaç defa komşularla papaz da olduk. Ancak risk olmadığını ispatladığım için problem kalıcı olarak çözüldü. Maalesef mesele karşılıklı anlaşmaya bakıyor. Mahkemeye giderse sizin istemediğiniz sonuçlar da çıkabilir.
Kedilerimin hiçbir eksiği yoktur. Aşıları hep tam zamanında yapılıyor. Kimseye durduk yere saldırmak gibi bir karaktere de sahip değiller. Bu şikayetten birinin sahibi ise köpek besliyor. 😀 Ben sizin köpeğinizden rahatsız değilim. Köpeğiniz burada yaşamaya devam edebilir fakat sizinle anlaşmak mümkün değil dedim. Benim kedilerimin hiçbir kusuru yok. En küçük ihtiyaçlarına kadar karşılamaya çalıyorum. Bunların temelinde sağlıkları var tabi. Ne yapacaklarsa yapsınlar. Zaten bu kışı atlatınca taşınmayı düşünüyordum. Bu taşınmanın bahanesi olur ve daha hayvan sever insanların olduğu yerlerde yaşarız artık.
Çocukları kediden çok mu korkuyormuş? Ailesi çocuğu kedilere dokunma sana zarar verirler diye korkutmuştur da ondan. Benim de kedim var. Kaç kere çatıya kaçtı kimse bir şey demedi. Valla kolay gelsin böyle komşularla.
Evet korkuyormuş.

Düşünün kendileri yetmemiş birde üremiş çocuk yapmışlar. O çocuklar da muhtemelen büyüyecekler. Ha karma devreye girer belki üzerlerine klima kompresörü falan düşerde ölürlerse ayrı :)

Kedilerinize kanuni olarak hiçbir şey yapamazlar.

Yani ne yazık kı doğru cevabı yazamıyorun uygunsuz üsluptan ceza almayı geçtim sınırsız yasaklama bile alabilirim aklımdan geçenleri yazarsam. Böyle bir saçmalık olamaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı