APC_INDEX_MISMATCH mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

EnesKrmnn33

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 2 hafta önce aldım ve aldığımdan beri aralıklarla mavi ekran hatası alıyorum. Nedenini bulamadım ama en son bir hata daha alınca kafayı yeme seviyesıne geldim hatanın nedeninin ben de bilmiyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Dump dosyasını aşağıya bırakıyorum.

Tekrardan selamlar yine seni rahatsız ediyorum kusura bakma ama 10 gün sonra tekrar bir mavi ekran yedim. 10 gündür sorunsuz sekilde kullanıyordum az önce yedim tekrardan. SSD ile ilgili bir şey diye düşünüyorum ama bilgim yok bakabilirsen cok sevinirim.

Dediğimi kaldırmamışsın hala. Kaldır bunu.
C:\Program Files\TxGameAssistant\

CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkdsk /f /r komutunu gir, Y yaz, enter de ve yeniden başlat. HD Sentinel ile SSD/HDD sağlığının ekran görüntülerini paylaş. Kaspersky ve MalwareBytes ile sistemi tarat, sonucu belirt.

Windows Update veya Defender güncellemen varsa yap. Windows'un korsansa belirt lütfen.

Buradan da sistem, güvenlik ve iletilen olayları paylaş: Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Dediğimi kaldırmamışsın hala. Kaldır bunu.
C:\Program Files\TxGameAssistant\

CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkdsk /f /r komutunu gir, Y yaz, enter de ve yeniden başlat. HD Sentinel ile SSD/HDD sağlığının ekran görüntülerini paylaş. Kaspersky ve MalwareBytes ile sistemi tarat, sonucu belirt.

Windows Update veya Defender güncellemen varsa yap. Windows'un korsansa belirt lütfen.

Buradan da sistem, güvenlik ve iletilen olayları paylaş: Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak
En başta dediğini kaldırıldı gözüküyor bende. Onu silmeye çalışırken bu dosya kullanılıyor diyip hata veriyordu onu çözüp kaldırmıştım. Defalarca kontrol ettim tekrar bi dosya buldum onu da kaldırdım şimdi.

Dediğin gibi komutları yazıp tekrar başlattım bilgisayarı. SSD sağlık görüntüsünü alta bırakıyorum.

Kaspersky ve Malwarebytes indirdim ve tarama yaptım . Kaspersky bi sonuç bulamadı temiz çktı. Malwarebytes ise 6 tane tehdit buldu onları da karantinaya aldım.

Windows Update ve Defender güncellemesini yaptım. Windows'um orjinal degil crackli bi windows maalesef.

Diğer istediğin Sistem raporlarınıda asagıya bırakıyorum hepsiyle beraber.

Dosya Ekleri

• Bulunan Tehditler.png
    Bulunan Tehditler.png
    241,5 KB · Görüntüleme: 30
  • SSD Sağlık testi.png
    SSD Sağlık testi.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 25
Öncelikle belirteyim, sorun devam ederse sebebinin Windows'un crack olması diye düşünüyorum.
Eğer crackli oyunlar falan da kurduysan ondan kaynaklı da olabilir nedeni. Sağ taraftaki PROClient nedir? Emülator tarzı bir şeyse kaldır onu. Denetim masanda da PUBG Mobile yüklüyse kaldır. Olay görüntüleyici raporunda çoğunlukla o hata vermiş gözüküyor.

Ek olarak BIOS'tan Quick/Fast Boot açıksa kapat.

Öncelikle belirteyim, sorun devam ederse sebebinin Windows'un crack olması diye düşünüyorum.
Eğer crackli oyunlar falan da kurduysan ondan kaynaklı da olabilir nedeni. Sağ taraftaki proclient nedir? Emülator tarzı bir şeyse kaldır onu. Denetim masanda da PUBG Mobile yüklüyse kaldır. Olay görüntüleyici raporunda çoğunlukla o hata vermiş gözüküyor.

Ek olarak BIOS'tan Quick/Fast Boot açıksa kapat.

Windows'u normal olarak Microsoft'un kendi sitesinden yükledim. Yükledikten sonra crackleme yaptım. Orijinal Windows'su an çok pahalı, farklı önereceğin bir şey varsa önerilere açığım.

Pro dediği şey Online bir Pokemon oyunu. Hata veriyorsa ama onu da kaldırırım. PUBG Mobile gibi şeylerin hiçbiri şu an yüklü değil bilgisayarda hepsini sildim.

Fast Boot'u da 10 gün önce dediğin zaman kapatmıştım şu an o da kapalı. Yardımların için tekrardan teşekkür ederim. Windows konusunda ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum onda yardımcı olursan minnettar olurum.

Geri
Yukarı