Apex 3 ne kadar sessiz?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba geceleri klavye kullanımımdan dolayı çok fazla ses çıkıyor. Geceleri ailemi ve komşumu rahatsız etmeyecek bir klavyeye ihtiyacım var. Önerileriniz nelerdir? Sessizlik ile aratmalar yapınca karşıma Apex 3 çıktı ama ne kadar sessiz kestiremiyorum.

Şu an bu klavyeyi kullanıyorum yaklaşık 2 yıl olacak çıkardığı sesi siz tahmin edin.

Klasik membrane, normalden daha sessiz bir deneyim sunmuyor.

Tigoes olana mekanik hisli demişler fakat gerçek mekanik hisli gibi gelmedi bana, mekanik hisli mi yoksa düz membrane mı? Ona göre öneri yapacağım, eğer düz membrane klavyenin sesi bile rahatsız ediyorsa ekstra sessiz bir şey almanız gerekecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videolardan çıkaracağı sesi tam olarak kestiremiyorum maalesef.
Klasik membrane, normalden daha sessiz bir deneyim sunmuyor.

Tigoes olana mekanik hisli demişler fakat gerçek mekanik hisli gibi gelmedi bana, mekanik hisli mi yoksa düz membrane mı? Ona göre öneri yapacağım, eğer düz membrane klavyenin sesi bile rahatsız ediyorsa ekstra sessiz bir şey almanız gerekecektir.
Tuş yapısını alt tarafta bıraktım. Ek bir şey yapmama gerek var mı?

Dosya Ekleri

• image0.jpg
    image0.jpg
    106,1 KB · Görüntüleme: 26
  • image1.jpg
    image1.jpg
    113,8 KB · Görüntüleme: 31
Bu videolardan çıkaracağı sesi tam olarak kestiremiyorum maalesef.

Tuş yapısını alt tarafta bıraktım. Ek bir şey yapmama gerek var mı?
@hadwiger hocamın dediği gibi, pazarlama taktiği için mekanik hisli ismi verilmiş. 80 liraya mekanik hisli satmazlardı zaten de emin olmak için sordum.

Bunun sesi bile rahatsız ediyorsa sizin odaların arasındaki duvarların malzemesi biraz kötü sanırım :( 500-700 liraya sessiz mekanik klavye bulamazsınız, onun için bütçenin 1000 liraya falan çıkması lazım. Bunlar ses çıkarmaz.

Bu klavye membrane. Bu tarz ucuz klavyeleri satmak için bir pazarlama taktiği.
Tamam onu anladım. Ama asıl konuya gelecek olursak benim gece kimseyi rahatsız etmemem için ne yapmam gerekiyor? Apex 3 işimi görmez mi? Zaten klavyem 2-3 senelik olacak 100 TL ye benim için yapabileceğinin en iyisin yaptı.
@hadwiger hocamın dediği gibi, pazarlama taktiği için mekanik hisli ismi verilmiş. 80 liraya mekanik hisli satmazlardı zaten de emin olmak için sordum.

Bunun sesi bile rahatsız ediyorsa sizin odaların arasındaki duvarların malzemesi biraz kötü sanırım :(

Duvarlar neden böyle ben de gerçekten bilmiyorum ama elden bir şey gelmiyor. Attığınız klavyelerin Apex 3'ten farkı nedir? Gayet ucuz duruyorlar.

Tamam onu anladım. Ama asıl konuya gelecek olursak benim gece kimseyi rahatsız etmemem için ne yapmam gerekiyor? Apex 3 işimi görmez mi? Zaten klavyem 2-3 senelik olacak 100 TL ye benim için yapabileceğinin en iyisin yaptı.

Duvarlar neden böyle ben de gerçekten bilmiyorum ama elden bir şey gelmiyor. Attığınız klavyelerin Apex 3'ten farkı nedir? Gayet ucuz duruyorlar.
Hocam gördüğünüz gibi benim attığım klavyelerde klavyenin tuşları klavyenin tabanına neredeyse sıfır, laptop klavyesi gibi. Membrane klavyelerde çıkan sesin kaynağı %90 falan tuşların tabana çarpma sesi zaten, bu tip klavyelerde o ses sıfıra yakın olacağı için ses çıkartmazlar. Umarım anlatabilmişimdir.

Bu arada Apex 3 gibi kaliteli klavyelerde klavye tabanı metal olur, metal olunca ses daha da artıyor diyebilirim fakat kesin değil bu. Kendi düşüncem. :)

Hocam gördüğünüz gibi benim attığım klavyelerde klavyenin tuşları klavyenin tabanına neredeyse sıfır, laptop klavyesi gibi. Membrane klavyelerde çıkan sesin kaynağı %90 falan tuşların tabana çarpma sesi zaten, bu tip klavyelerde o ses sıfıra yakın olacağı için ses çıkartmazlar. Umarım anlatabilmişimdir.

Bu arada Apex 3 gibi kaliteli klavyelerde klavye tabanı metal olur, metal olunca ses daha da artıyor diyebilirim fakat kesin değil bu. Kendi düşüncem. :)
Peki oyunlarda bana nasıl bir performans verecektir bu klavyeler? Lol ve Valorant gibi oyunlarda mesela. Odayı full ses yalıtımlı yapmak aklımdan geçmiyor değil. Ama bu evde uzun süre daha kalmayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı