Apex 7 klavyem bozuldu

• Konuyu başlatan rydn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 790

rydn

Hectopat
Merhabalar hocalarım yaklaşık 3 ay önce hepsburada üzerinden SteelSeries Apex 7 klavye aldım. Fakat şimdi bozuldu. USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum birkaç gündür. İade etmek istesem iade edebilir miyim? Kullanıcı hatası diyebilirler mi? Teşekkürler.

Merhabalar hocalarım yaklaşık 3 ay önce hepsburada üzerinden SteelSeries Apex 7 klavye aldım. Fakat şimdi bozuldu. USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum birkaç gündür. İade etmek istesem iade edebilir miyim? Kullanıcı hatası diyebilirler mi? Teşekkürler.
İade edemezsiniz, garantiye gönderim sağlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocalarım yenisini göndermeleri iyi olur yoksa USB tarafını tamir ederlerse kısa bir süre sonra yine bozulur yaşamıştım.

3 ay önce Hepsburada üzerinden SteelSeries Apex 7 klavye aldım. Fakat şimdi bozuldu.
Size daha iyi yardımcı olabilmek için bazı sorularım olacak.
  • Satıcı Hepsiburada mıydı?
  • Ürünü kargo kuryesinden teslim aldığınızda herhangi bir sorun var mıydı?
  • Sipariş tarihi üzerinden tam olarak 90 gün mü geçti?
  • Klavyeyi farklı bilgisayara bağlayınca da aynı hatayı alıyor musunuz? Bilgisayarınızın diğer USB portlarına klavyeyi bağlamayı denediniz mi? Apex 7 klavyenizin bağlı olduğu USB portuna başka bir klavye bağlayarak deneme şansınız var mı?
  • Sorun, sizden kaynaklanan bir nedenden dolayı mı oluştu?

Ürünün size sıfır olarak ulaştığını varsayıyorum. Eğer ürün size koruma jelatinleri açılmış şekilde teslim edildiyse lütfen söyleyiniz.
Kullanıcı hatası diyebilirler mi? Teşekkürler.
Arıza sizin kullanımınızdan kaynaklı bir nedenden dolayı oluşmadıysa öyle bir ifade kullanmaları uygun olmaz.

Ayıplı ürün değil, dolayısıyla iade durumu söz konusu değil.
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında olan kanun ayıplı ürün hakkında bakalım ne diyormuş:
1599139830624.png

Tamamı için: https://mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf

Size daha iyi yardımcı olabilmek için bazı sorularım olacak.
  • Satıcı Hepsiburada mıydı?
  • Ürünü kargo kuryesinden teslim aldığınızda herhangi bir sorun var mıydı?
  • Sipariş tarihi üzerinden tam olarak 90 gün mü geçti?
  • Klavyeyi farklı bilgisayara bağlayınca da aynı hatayı alıyor musunuz? Bilgisayarınızın diğer USB portlarına klavyeyi bağlamayı denediniz mi? Apex 7 klavyenizin bağlı olduğu USB portuna başka bir klavye bağlayarak deneme şansınız var mı?
  • Sorun, sizden kaynaklanan bir nedenden dolayı mı oluştu?

Ürünün size sıfır olarak ulaştığını varsayıyorum. Eğer ürün size koruma jelatinleri açılmış şekilde teslim edildiyse lütfen söyleyiniz.

Arıza sizin kullanımınızdan kaynaklı bir nedenden dolayı oluşmadıysa öyle bir ifade kullanmaları uygun olmaz.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında olan kanun ayıplı ürün hakkında bakalım ne diyormuş:
Eki Görüntüle 656853
Tamamı için: https://mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf

Hocam satıcı Hepsiburada değildi.
23 Haziran'da sipariş vermiştim.
Geldiğinde hiçbir sıkıntısı yoktu.
2 Laptop 1 masaüstünden denedim hepsinde aynı sonuç.
Zaten temiz kullandım kabloları zarar görmesin diye gayret gösterdim ama bozulacağı varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı