[Apex Çeviri] Life is Strange 2 Türkçe Yama

Özellikle Apex Çeviri ekibinin isminin duyulmasını sağlayan Life is Strange 2 Türkçe yamasının başlangıç tarihi 19 Aralık. Büyük bir test süreci, yeniden çevirme sürecinin ardından yama 13 Nisan'da sevenleriyle buluştu. Sonradan kapanma kararı alan ve dağılan Apex Çeviri ekibinin yamaları her yerden kaldırıldı. Yamaların her yerden kaldırılmasının ardından insanlar haliyle yamalara ulaşamaz oldular.

İnsanların arayışını sonlandırmak için Apex Çeviri ekibinden yamaları teslim aldık ve insanlara sunma kararı aldık. Adım adım sizlere sunacağımız yamalara az da olsa emeğimin geçtiği Life is Strange 2 ile başlama kararı aldık. Kısaca oyundan bahsedelim. Life is Strange 2, Dontnod Entertainment tarafından yapılan ve Square Enix tarafından yayınlanan, sürükleyici hikayesiyle 5 bölüm süren interaktif bir macera oyunudur. Oyun temelde iki kardeş etrafında dönmekte, kısaca hikayeyi özet geçelim.

Sean ve Daniel Diaz kardeşler trajik bir kazanın ardından Polisten korkup kaçarlar ve böylelikle yeni ve tuhaf bir maceraya atılırlar. Abisi Sean ile kaçan Daniel'ın daha sonradan telekinetik bir gücü ortaya çıkar. Kardeşini korumakla yükümlü olan Sean, babasının memleketi olan Meksika'ya kardeşi Daniel ile kaçmak ister. 16 yaşındaki Sean, Daniel'i korumak için, ona sığınacak bir yer bulmaya çalışır ve onun doğru ile yanlışı ayırt edebilmesini sağlamakla sorumlu hale gelir. Sean ile vereceğiniz kararlar Diaz kardeşlerin kaderini ve karşılaştıkları herkesin hayatlarını değiştirecek. Meksika'ya giden yol uzun ve tehlikelerle doludur. Bu, Sean ile Daniel'i sonsuza kadar birleştirebilecek veya bu kardeşliği yerle bir edebilecek bir yolculuktur.

Yamadan örnek resim:

LiS2.png

Kurulum: Oyunun kurulu olduğu dizinde “\LIS2\Content\Paks\” klasöründeki tüm .pak uzantılı “Localization” dosyalarını kaldırıp veya başka bir yere taşıyarak yedek alınacak. Yamanın içerisinde bulunan .pak uzantılı dosyayı ilgili paks klasörüne atınca yama çalışacaktır.

Önemli Not: Yama sadece orijinal Steam son sürümleriyle uyumludur.

İndirme Linki
: https://www.technopat.net/sosyal/indir/life-is-strange-2-tuerkce-yama.442/

Dediğinizi yapıp "localization" isimli tüm .pak uzantılı dosyaları kaldırdım yerine turkish localization pak dosyayı attım ve oyunu açarken fatal error yedim yani çalışmıyor bende.

Merhaba. Birkaç gün önce arkadaşımla birlikte oyunu oynamaya başladık fakat çeviri hataları olduğunu fark ettik. Size ulaşmaya çalıştım fakat nasıl ulaşacağımı anlayamadığım için buraya yazmak istedim. Çeviribilim bölümünden yeni mezun oldum ve yerelleştirme alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Bu sebeple, Life is Strange 2 oyununun yerelleştirmesini gönüllü olarak tekrardan çevirmeyi çok isterim. Kabul ederseniz ve yeni çeviri olmasını isterseniz, bana ulaşırsanız çok sevinirim. 😊

Geri
Yukarı