Çözüldü Apex Legends fareyi hareket ettirince FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemal Özdemir

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi Apex Legends oyununda fareyi hareket ettirince FPS'im neredeyse 1'e kadar düşüyor. Fare hareket etmiyorken sabit 144 FPS alıyorum. Daha önce hiç bir oyunda başıma gelmemişti. Sorunun çözümünü ararken farklı oyunlarda da bu dertten muzdarip birkaç arkadaş buldum fakat onların sorunu da çözüme ulaşmamış. Sadece bir sitedeki yorumlardan mouse hareket ettirince CPU kullanımının arttığını öğrendim. Masaüstünde denedim gerçekten öyle gibi. Bunun sorunumla bir alakası var mıdır bilemedim ama sorunumun mutlaka bir çözümü vardır diye umuyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Not: Ekran kartını temiz kurulum yaptıktan sonra en güncel şekilde tekrar yükledim.

Sistem : i5 6500 Cpu / Rx 470 4GB / 16 GB RAM
Mouse : SteelSeries Rival 300
İşletim Sistemi : Win10 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı sürücü sürümü nedir?

19.2.1 Adrenalin yazıyor ama doğru mu baktım bilemedim resim yükledim.
Bu arada sorunumu çözdüm. Nasıl çözdüm derseniz anlatıyım hemen 2-3 kişi de olsa bu dertten muzdarip arkadaşlarım başka yerde aramasın sorunu :D

1- C:/ AMD / Packages klasörüne giriyoruz
2- Apps ve Drivers dosyaları altındaki tüm ".msi" uzantılı setupları tek tek manual olarak kuruyoruz
3- Son olarak ekran kartını son sürüme güncelliyoruz

Benim sorunum böyle halloldu. İnşallah aynı sorunu olan arkadaşlarım da çözebilir. İlgilenen herkese teşekkür ederim :)

367505
Konu ile alakasız ama oyunda sağa doğru yatıp ateş edemiyor muyuz ? LCTRL ve C ile iken sola yatık ateş ediyor ama. Sağ tarafa yatamadım.

Ekran kartı sürücü sürümü nedir?

19.2.1 Adrenalin yazıyor ama doğru mu baktım bilemedim resim yükledim.
Bu arada sorunumu çözdüm. Nasıl çözdüm derseniz anlatıyım hemen 2-3 kişi de olsa bu dertten muzdarip arkadaşlarım başka yerde aramasın sorunu :D

1- C:/ AMD / Packages klasörüne giriyoruz
2- Apps ve Drivers dosyaları altındaki tüm ".msi" uzantılı setupları tek tek manual olarak kuruyoruz
3- Son olarak ekran kartını son sürüme güncelliyoruz

Benim sorunum böyle halloldu. İnşallah aynı sorunu olan arkadaşlarım da çözebilir. İlgilenen herkese teşekkür ederim :)

367505

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı