Apex Legends İlk ve Yeni Sezonu Başlıyor!

Waznx

Kilopat
Makaleler
3
378572

Evet, bildiğimiz üzere ilk çıktığı günden bu zamana kadar hızlı bir ivme yakalayıp son zamanlarda "güncelleme" gelmemesi sebebiyle oynanma sayısında biraz ivmesi geriledi. Sizlere oyunu anlatmayacağım forumda birçok haberleri bulunmakta ve birkaç adet rehberi bulunuyor. Bugün sizlere gelecek olacak Battle Pass/Season 1'den bahsedeceğim.

378574

Her ağızdan yarısı doğru, yarısı yanlış bilgiler ile karakterleri ve sezon içeriklerini öğrendik artık bunlara kulak asmaya gerek yok. Resimde görmüş olduğunuz Octane karakteri doğrulandı ve gelecek güncelleme ile oyuna eklenecek hatta oyuna oyuncular erkenden denesinler diye Jumpad'ini eklediler. Sosyal ortamda birçok site ve forumlarda konusu gezmekte bilmeyenler için kaynak bırakıyorum nasıl bir karakter olduğu hakkında bilgilenebilirsiniz. Kaynak: Yeni karakter Octane
**
Konumuz "Sezon 01" ya da "Sezon 1" ya da "Sezon Wild Frontier" nasıl adlandırmak isterseniz. Oyuncuların, yapımcıları sürekli bunalttığı, üstüne gittikleri ve yapımcıların (Respawn Entertaiment) tarafından emojiler ile ya da Reddit esprisi haline gelmiş "Very Soon" gibi davranışlar ve cümleler ile oyuncuları sinirlendiren, bekleten güncelleme Yarın Pasifik saati ile 10:00AM, Türkiye saati ile akşam saat 20:00'da oyuna gelmiş olacak!
**
Peki bu Sezon ve Sezon güncellemesi nedir?
378575

Apex Legends yapımcıları tarafından aktarılan bu görselde Mart, Haziran, Eylül, Aralık olarak 4 ay bulunmakta. Yani her sezon 3 ay gibi bir süresi olacak. Her sezonda yeni silah, karakter, loot ve ekstra özellikler eklenecek. Oyun iyileştirmeleri, server iyileştirmeleri de bunların tuzu oluyor tabii ki.
**
Yarın Mart güncellemesi ile yeni sezon başlıyor peki ne kadar, nasıl alınacak, neler olacak?
378576

Battle Pass iki paket ile oyuna eklenecek. Normal paketi 950 Apex Coins, Üst paket 2800 Apex Coins olarak satılacak.
Peki bunların farkı ne? diye soracak olursanız, hiçbir farkı yok aslında tek fark denebilecek özelliği üst pakette her seviyeyi 25 Seviye birden atlayacaksınız ve seviye başına birden 25 hediye alacaksınız. Normal paket ile farkı yani bu normal pakette tek tek seviye atlayarak alacaksınız.
**
950 Apex Coins'e sahip olmanız için 1000 Coins almanız gerekmekte.
2800 Apex Coins'e sahip olmanız için 4350 Coins almanız gerekmekte.

1000 Apex Coins: *9,99$* Türk Lirası ile *60₺*
4350 Apex Coins: *39,99$* Türk Lirası ile *219₺*
**
Ek olarak şu anlık Origin Access Basic alır iseniz Apex Legends'da 1000 Apex Coins'e ve Epik Flatline görünüme sahip olabilirsiniz. Fakat bunu yarın için kaldırırlar mı ya da farklı bir tasarı getirirler mi emin değilim. Bu konu ile bir açıklama yok şu anlık o yüzden sorumluluk kendinize aittir.

Origin Access Basic: *3,99€* Dolar ile *4,50$* yani Türk Lirası ile *25₺*
**
Peki bu ay güncellemesinde ve ilk sezonda neler var?
Yeni karakter Octane!
378578

Yeni 3 adet Efsanevi Kıyafet (3 Karakter için)
Lifeline için Revolutionary, Wraith için Survivor, Mirage için Outlaw kıyafetlerine sahip olacaksınız.
Yazıldığı düzende kıyafetleri görebilirsiniz.*

378579

Octane için Efsanevi kıyafet, 5 Apex Kutusu, 18 Adet karakter durumunuzu yani istatistik bilgi kutucuğuna sahip olacaksınız.
378581

Peki bu seviye başına hediye nasıl görünecek, nasıl olacak?
378582

378583

1. Seviyeden 100. Seviyeye kadar sınır olacak bu hediyeler ve seviyeler arasında herhangi bir boşluk söz konusu değil. Her seviyede en az 1 hediye sahibi olacaksınız. Bu hediyeler arasında görsel olarak birçok özellik bulunmakta ve birçoğu kaliteli ek olarak kutulara sahip olacak ve kutu açılımı yapabileceksiniz.

Evet Sezon hakkında bilinenler ve aklınıza takılması gereken birçok noktada bunlar cevabınız olabilir. Fakat hem Reddit'e hemde forumlarda insanların sorduğu ve yapımcılarında paylaştığı birkaç soruya cevap vereyim;

İlk olarak şimdi kaç seviye iseniz o seviyeye kadar bütün seviye başına olan hediyelere sahip olacaksınız.
*Mesela ben 90 seviyeyim 90. Seviyeye kadar olan bütün hediyeleri hemen alacağım.*

*Seviyemiz sıfırlanacak mı? Hayır.

*Verilen hediyeler sezon başında/sonunda alınacak mı? Hayır sonuna kadar sizlerin olacak.

*Ben Battle Pass almak istemiyorum, yeni sezonlardan nasıl yararlanacağım? Şu anlık her sezon başı olacağından emin olmadığım hediyelere sahip olacaksınız ki bence her sezon başı yapacaklardır. Bu hediyeler ne? 5 Apex kutusu, 18 istatistik kutusu ve kıyafet olabilir.

*Battle Pass alanlara bu hediyeler verilecek mi? Evet ek olarak bu küçük hediyeye sahip olacaksınız.

*Yeni silah gelecek mi? Bu sezon için Havoc eklendi fakat belli olmaz sürpriz yapabilirler.
**
Buraya kadar okuduğunuz ve ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkürü borç bilirim. Çoğunlukla Türkçe kelimeler seçmeye çalıştım, hatamız oldu ise affola. İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim!

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak şimdi kaç seviye iseniz o seviyeye kadar bütün seviye başına olan hediyelere sahip olacaksınız.
*Mesela ben 90 seviyeyim 90. Seviyeye kadar olan bütün hediyeleri hemen alacağım.*

Yanlış bir bilgi notu düşmüşüm daha doğrusu düzeltmeyi/eklemeyi unuttuğum bir nokta olmuş. Battle Pass Seviyesi ayrı olarak hesaplanıyor yani ana seviye ile Battle Pass seviyeleri farklı ilerliyor. Seviye başına tek tek alınıyor hediyeler.

Teşekkürler! 🙂

Battle Pass ülkemizde çok pahalı be :D
Evet maalesef fakat bir defa Battle Pass aldığınızda diğer Sezonların parasını çıkarmış oluyorsunuz. Çünkü belli seviyelerde 14-15 adet Apex Coins veriyor tanesi 50 ve 100 olmak üzere bunların toplamı da 950 Apex Coins yapıyor yani diğer sezonu siz oynadıkça parasını çıkarmış oluyorsunuz.

Evet maalesef fakat bir defa Battle Pass aldığınızda diğer Sezonların parasını çıkarmış oluyorsunuz. Çünkü belli seviyelerde 14-15 adet Apex Coins veriyor tanesi 50 ve 100 olmak üzere bunların toplamı da 950 Apex Coins yapıyor yani diğer sezonu siz oynadıkça parasını çıkarmış oluyorsunuz.
Şuana kadar oyun içi hiçbir ücret ödemedim açıkçası değişik buluyorum :D Fakat Apex Legends gerçekten sardı şuan karamsar kaldım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı