Çözüldü Apex Legends "Out of Memory" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ra s

Hectopat
Yer
Ashina Castle
Daha fazla  
Bu hatayı alıyorum. Nedir sebebi?

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Kimse sanal belleği arttır dememiş. Lütfen sanal bellek miktarınızı en az 8 GB yapıp öyle deneyin.
Şu an oyuna girip kontrol edemiyorum giriş ekranından sonra atıyor ama her şeyi en düşüğe aldığıma eminim.
C:\Users\KULLANICI ADI\Saved Games\Respawn\Apex\local
Kullanıcı adınız ile değiştirin KULLANICI ADI olan bölümü.
Klasörü içerisinde videoconfig.txt olacak. O belgeyi açıp
"setting.stream_memory" "26680"
değeri ile değiştirmeyi deneyin.

Şu şekilde üzerine yapıştırıp da deneyebilirsiniz yukarıdaki değer işe yaramaz ise
"VideoConfig" { "setting.cl_gib_allow" "0" "setting.cl_particle_fallback_base" "3" "setting.cl_particle_fallback_multiplier" "2" "setting.cl_ragdoll_maxcount" "0" "setting.cl_ragdoll_self_collision" "0" "setting.mat_depthfeather_enable" "0" "setting.mat_forceaniso" "1" "setting.mat_mip_linear" "0" "setting.stream_memory" "83886" "setting.mat_picmip" "1" "setting.particle_cpu_level" "0" "setting.r_createmodeldecals" "0" "setting.r_decals" "0" "setting.r_lod_switch_scale" "0.600000" "setting.shadow_enable" "0" "setting.shadow_depth_dimen_min" "0" "setting.shadow_depth_upres_factor_max" "0" "setting.shadow_maxdynamic" "0" "setting.ssao_enabled" "0" "setting.ssao_downsample" "3" "setting.modeldecals_forceAllowed" "-1" "setting.dvs_enable" "0" "setting.dvs_gpuframetime_min" "15000" "setting.dvs_gpuframetime_max" "16500" "setting.defaultres" "1366" "setting.defaultresheight" "768" "setting.fullscreen" "0" "setting.nowindowborder" "1" "setting.volumetric_lighting" "0" "setting.mat_vsync_mode" "0" "setting.mat_backbuffer_count" "1" "setting.mat_antialias_mode" "12" "setting.csm_enabled" "1" "setting.csm_coverage" "1" "setting.csm_cascade_res" "512" "setting.fadeDistScale" "1.000000" "setting.dvs_supersample_enable" "0" "setting.gamma" "1.000000" "setting.configversion" "7" }
Hocam, anladınız mı bilmiyorum ama oyunu açılmıyormuş.
Forum sürekli olarak yazılanları güncellenip karşıma çıkarmadığı için arkadaşın verdiği cevabı yazı yazıp ekran görüntüsü alırken okuyamıyorum herhalde. Eğer ilk başta belirtmiş olsaydı oyunu hiç açamadığını yukarıdaki şekilde cevap yazardım zaten...

Arkadaş sadece hatanın sebebini sormuş ve benim cevabım da buna yönelikti.

Son düzenleme:
C:\Users\KULLANICI ADI\Saved Games\Respawn\Apex\local
Kullanıcı adınız ile değiştirin kullanıcı adı olan bölümü.
Klasörü içerisinde videoconfig.txt olacak. O belgeyi açıp.
"setting.stream_memory" "26680"
Değeri ile değiştirmeyi deneyin.

Şu şekilde üzerine yapıştırıp da deneyebilirsiniz yukarıdaki değer işe yaramaz ise.
"VideoConfig" { "setting.cl_gib_allow" "0" "setting.cl_particle_fallback_base" "3" "setting.cl_particle_fallback_multiplier" "2" "setting.cl_ragdoll_maxcount" "0" "setting.cl_ragdoll_self_collision" "0" "setting.mat_depthfeather_enable" "0" "setting.mat_forceaniso" "1" "setting.mat_mip_linear" "0" "setting.stream_memory" "83886" "setting.mat_picmip" "1" "setting.particle_cpu_level" "0" "setting.r_createmodeldecals" "0" "setting.r_decals" "0" "setting.r_lod_switch_scale" "0.600000" "setting.shadow_enable" "0" "setting.shadow_depth_dimen_min" "0" "setting.shadow_depth_upres_factor_max" "0" "setting.shadow_maxdynamic" "0" "setting.ssao_enabled" "0" "setting.ssao_downsample" "3" "setting.modeldecals_forceAllowed" "-1" "setting.dvs_enable" "0" "setting.dvs_gpuframetime_min" "15000" "setting.dvs_gpuframetime_max" "16500" "setting.defaultres" "1366" "setting.defaultresheight" "768" "setting.fullscreen" "0" "setting.nowindowborder" "1" "setting.volumetric_lighting" "0" "setting.mat_vsync_mode" "0" "setting.mat_backbuffer_count" "1" "setting.mat_antialias_mode" "12" "setting.csm_enabled" "1" "setting.csm_coverage" "1" "setting.csm_cascade_res" "512" "setting.fadeDistScale" "1.000000" "setting.dvs_supersample_enable" "0" "setting.gamma" "1.000000" "setting.configversion" "7" }

Forum sürekli olarak yazılanları güncellenip karşıma çıkarmadığı için arkadaşın verdiği cevabı yazı yazıp ekran görüntüsü alırken okuyamıyorum herhalde. Eğer ilk başta belirtmiş olsaydı oyunu hiç açamadığını yukarıdaki şekilde cevap yazardım zaten...

Arkadaş sadece hatanın sebebini sormuş ve benim cevabım da buna yönelikti.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım yine açılmıyor :D O ekranda donup kalıyor hatta masaüstü simgeleri dahil her şey 2 katı boyuta ulaştı falan reset attım bende. Baştan kuracağım galiba hepinize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı