Apex Legends Wattson vs Caustıc

Harameyn Alamut

Centipat
Daha fazla  
Oyunda 2. karakterimi açmak üzereyim. Caustic ve wattson arasında kaldım. Caustıc ve Wattson'un avantajlarını ve dezavantajları hakkında yardımcı olur musunuz? Kötü tarafları iyi tarafları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Siz olsanız Wattson mu Caustıc mi tercih edersiniz?

Her iki karakter de "Eğer arkamdan adam gelecek olursa şuralara tuzak kurayım." şeklinde oynanış tarzına sahip. Defansif oynanışta senin tarzın nasılsa ona göre bir karakter almanı öneririm. Yeteneklerinin ne olduğunu araştırırsın, kendine göre en uygun tarza sahip olanı seçersin.
Wattson daha çok bir bölgede loot yaparken arkadan gelebilecek saldırılara karşı bir önlem oluşturabilir, savaş sırasında karşı squad'tan birinin sizi arkalamaması için bulunduğunuz ortamı koruyabilir, savaş sırasında ani kararla tüm takımınızın sheild'ını doldurabilir.
Caustic ise çok daha taktiksel düşünülmesi gereken bir karakter bence, bulunduğunuz/lootladığınız bölgeyi dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı gaz tanklarıyla kapatmak, bu gaz tanklarına göre doğru pozisyon almak size kalmış. Gaz içerisinde pasifi sayesinde kısmi bir wallhack olduğu için rakipleri kolayca alt edebilirsiniz ama bir o kadar da rakipler sizin gazınızın içinde savaşmak istemezler (şahsen ben hemen çıkıyorum).
İki karakter de istersen defansif istersen ofansif oynayabileceğin karakterler. Tabi ki defansta çok daha işlevsel olurlar fakat senin oynayışına göre de şekillenebilen bir şey bu.
Şahsen benim tercihim Wattson'dan yana olur. Caustic'in gaz muhabbeti beni bir süre sonra bunaltıyor :D İkisinin de oynanışlarını izle ve kendi tarzına göre seçim yap derim.

Her iki karakter de "eğer arkamdan adam gelecek olursa şuralara tuzak kurayım." şeklinde oynanış tarzına sahip. Defansif oynanışta senin tarzın nasılsa ona göre bir karakter almanı öneririm. Yeteneklerinin ne olduğunu araştırırsın, kendine göre en uygun tarza sahip olanı seçersin.
Wattson daha çok bir bölgede loot yaparken arkadan gelebilecek saldırılara karşı bir önlem oluşturabilir, savaş sırasında karşı Squad'tan birinin sizi arkalamaması için bulunduğunuz ortamı koruyabilir, savaş sırasında ani kararla tüm takımınızın Sheild'ını doldurabilir.
Caustic ise çok daha taktiksel düşünülmesi gereken bir karakter bence, bulunduğunuz/lootladığınız bölgeyi dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı gaz tanklarıyla kapatmak, bu gaz tanklarına göre doğru pozisyon almak size kalmış. Gaz içerisinde pasifi sayesinde kısmı bir wallhack olduğu için rakipleri kolayca alt edebilirsiniz ama bir o kadar da rakipler sizin gazınızın içinde savaşmak istemezler (şahsen ben hemen çıkıyorum).
İki karakter de istersen defansif istersen ofansif oynayabileceğin karakterler. Tabii ki defansta çok daha işlevsel olurlar fakat senin oynayışına göre de şekillenebilen bir şey bu.
Şahsen benim tercihim Wattson'dan yana olur. Caustic'in gaz muhabbeti beni bir süre sonra bunaltıyor :D ikisinin de oynanışlarını izle ve kendi tarzına göre seçim yap derim.

Peki hocam sizce Mirage mi valkyrie mi?

Caustic'in oynanışı daha esnek ve keyifli bence. Wattson çok güzel çok tatlı aşığım falan fakat tamamen bir yere pusayım kapatayım kafasında kiti.

Peki hocam sizce Mirage mi valkyrie mi?
Şahsen ben mirage oynamadım,, valkyrie oynuyorum. Valkyrie'nin mobilitesi çok hoşuma gidiyor o yüzden mirage'e hiç bakmadım. Ama mirage oynayan arkadaşım da mirage tercih ederim diyor. Valkyrie'nin mobilitesi, Mirage'in de taktikselliği ön planda. Ordan oraya uçam, squad'ımla tekrar uçup kaçalım dersen Valkyrie. Ama bir binada adam var ve ben oraya girerken fake atıcam, adama rush'larken bir klon göndericem de adam ona sıkarken ben adamı öldürürüm dersen Mirage derim. Bu da senin nasıl bir tarzda oynayacağına kalmış. Bana sorsan kendi squad'ına göre değişir. Senin squad'ında bloodhunter, caustic varsa sen valkyrie alabilirsin. Ama takımında pathfinder, revenant varsa mirage daha etkili olabilir.
Caustic'in oynanışı daha esnek ve keyifli bence. Wattson çok güzel çok tatlı aşığım falan fakat tamamen bir yere pusayım kapatayım kafasında kiti.
Takımında path veya valkyrie varsa, diğer alanın nereye doğru kapanacağını önceden görüp ona göre bir binada konumlandığında çok tatmin edici oluyo :D

Son düzenleme:
Şahsen ben mirage oynamadım,, valkyrie oynuyorum. Valkyrie'nin mobilitesi çok hoşuma gidiyor o yüzden mirage'e hiç bakmadım. Ama mirage oynayan arkadaşım da mirage tercih ederim diyor. Valkyrie'nin mobilitesi, Mirage'in de taktikselliği ön planda. Ordan oraya uçam, squad'ımla tekrar uçup kaçalım dersen Valkyrie. Ama bir binada adam var ve ben oraya girerken fake atıcam, adama rush'larken bir klon göndericem de adam ona sıkarken ben adamı öldürürüm dersen Mirage derim. Bu da senin nasıl bir tarzda oynayacağına kalmış. Bana sorsan kendi squad'ına göre değişir. Senin squad'ında bloodhunter, caustic varsa sen valkyrie alabilirsin. Ama takımında pathfinder, revenant varsa mirage daha etkili olabilir.

Takımında path veya valkyrie varsa, diğer alanın nereye doğru kapanacağını önceden görüp ona göre bir binada konumlandığında çok tatmin edici oluyo :D
Valkyrie path gibi sonraki alanı görebiliyormu?

Geri
Yukarı