Apex Legends yüksek FPS'e rağmen akıcı değil

IDisaster

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İyi günler, yıllar dilerim...
Sorunumu kısaca size özetlemek istiyorum. Apex Legends oyununda nedense akıcı bir görünüm elde edemiyorum. FPS 200'leri izliyor fakat oyun akıcı değil. Sanki V-Sync kapalı ve ekranda yırtılma varmış gibi bir görüntü ile karşı karşıya kalıyorum. Oyun ayarlarından V-Sync ayarını 4 farklı şekilde açabiliyorsunuz. Hepsi ile denedim fakat sonuç alamadım. NVIDIA Denetim Masası'ndan, 3D ayarlardan Apex Legends'i seçip düşey senkrizasyonu etkinleştirdim. Fakat maalesef bu da çözüm olmadı. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? Oyunda bu şekilde Master elosuna kadar yükseldim, fakat üstüne çıkamıyorum. Ve kafayı yemek üzereyim. YouTube'da videolar izliyorum, oyun gayet akıcı.
Mesela şu video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sol en üstte arkadaşın kaç FPS aldığını görebilirsiniz. Fakat oyunu gayet akıcı. Ben ise 170-200 arası FPS değerlerinde sanki kasıyormuş hissi ile oynuyorum. Nedeni nedir? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Bü yüzden performans düşüklüğü oluyor, anakartta tüm RAM slotları dolması gerekiyor.
Keşke 4x4 alsaydınız. Bütçeniz varsa aynı RAM'den 2 tane daha alın, farklı bir tane almayın yoksa sisteminiz çalışmaz.
@244765 komik bir şey mi söyledim?

Bu arada bilginiz yanlış. Tüm slotlar dolması gerekiyor diye bir kaide yok. Nerden okuduğunuzu bilmiyorum. Fakat yanlış bir düşünceye sahipsiniz. Ayrıca performans düşüklüğü olsaydı,

1609664578540.png

Bu oyunların hiçbirini oynayamazdım diye tahmin ediyorum.:)

Fakat sorunum sadece Apex Legends'te geçerli.

Bü yüzden performans düşüklüğü oluyor, anakartta tüm RAM slotları dolması gerekiyor.
Keşke 4x4 alsaydınız. Bütçeniz varsa aynı RAM'den 2 tane daha alın, farklı bir tane almayın yoksa sisteminiz çalışmaz.
@244765 komik bir şey mi söyledim?

Evet dostum konu hortlarmış gibi olacağım fakat bilmeden buraya yazmayalım. Komik duruma düşüyoruz.

Hocam eğer G-SYNC, FreeSync varsa aktif edin NVIDIA Denetim Masası'ndan kare sınırlandırmasını açıp 143 veya 142 yapın bu şekilde kırılmalar düzelecektir.

Evet dostum konu hortlarmış gibi olacağım fakat bilmeden buraya yazmayalım. Komik duruma düşüyoruz.

Hocam eğer G-SYNC, FreeSync varsa aktif edin NVIDIA Denetim Masası'ndan kare sınırlandırmasını açıp 143 veya 142 yapın bu şekilde kırılmalar düzelecektir.
Farklı ekran kartı ve farklı hz monitör ile ikinci önerini denedim ve yırtılma düzeldi, çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı