Apple EarPods nasıldır?

samurai jack123

Centipat
Daha fazla  

Sizce iyi midir?

Klasik kutu içinden çıkan kulaklık. Eğer iPhone cihazınız varsa en iyi seçeneklerden. Ses kalitesi normal bir kullanıcı çok memnun edebilecek düzeyde pişman olmazsınız. Ancak tek sorunu dayanıksız olması. Kablosu aşırı kalitesiz ve kısa sürede bozulabiliyor. Ayrıca ergonomi olarak diğer kulaklar arasında en iyisi diyebilirim. Hava kanalları bulundurması sebebiyle de rüzgarlı havalarda sıkıntısız kullanabiliyorsunuz. Mikrofon kalitesi olarak stüdyo kalitesi sunmuyor ancak bence gayet yeterli. Ayrıca kulaklığın bazı koşullarda ve yüksek ses seviyelerinde dışarı ses verdiğini göz önünde bulundurarak satın alın. Genel anlamda pişman olacağınızı sanmıyorum ama.

Hocam, bu ürün ciddi anlamda en iyi kulaklıklardan bir tanesi, diyebilirim. Fakat bunu söylememdeki temel sebep, sahip olduğu konfor. Bugüne kadar kullandığım en konforlu kulaklık, bu kulaklık. Uyurken veya yatarken kulaklığı rahatça kullanabiliyordum ve her ne kadar dayanıksız gibi gözükse hiç problem yaşamadım. Tabi bu, kişiden kişiye değişen bir şey. Bazı kişilerin kulağına "yarım kulak içi" tarzlar yani Earpods veya Airpods tarzı kulaklıklar olmuyor.
Ses profili daha çok "dengeli" gibi olsa da seslerin yapay olduğu- dikkatli bir dinleyiciyseniz- belli oluyor. Ancak, bunun kötü bir şey olduğunu söyleyemem. Çünkü her şeye rağmen sıcak tonlu ve dengeli bir ses elde edebiliyorsunuz. Fakat ses kaynağı da burada çok önemli. Ayrıca dinlediğiniz parça da fazlasıyla önemli. Ben bu kulaklığı zevkle kullandım. Ayrıca, kulaklığa sünger veya silikon takarak ses profilini bir nebze de olsa değiştirmeniz fazlasıyla mümkün. Her ne kadar kulak içiler gibi bas performansı alamasanız da, yukarda da dediğim gibi araç kullanarak bu tarz performans almanız mümkün.
Mikrofonu ciddi anlamda çok iyi. Bazı "stüdyo" mikrofonları vardır, belki bilirsiniz. Fiyatları iki bin lira civarlarında. Emin olun, bu kulaklığın mikrofonu onlarla yarışır hatta bir kısmını geçer. Ciddi anlamda mikrofon konusunda hiçbir marka Apple kadar iyi bir iş çıkartamıyor. Buna Sony, Bose ve diğer markalar da dahil.
Bence bu ürün alınır ancak fiyatı 150 TL veya daha altına düşerse. Onun dışında bu fiyat çok fazla. Bu fiyata az da olsa alternatif kulaklıklar da mevcut fakat o kulaklıklar bu kulaklık gibi değil. Misal, daha iyi ses profili olan fakat mikrofonu iyi olmayan veya bu ürün kadar konforlu olmayan kulaklıklar da var.
Ve bir uyarı yapayım. Sakın ama sakın, görünüşü buna benziyor diye Huawei almayın. Ciddi anlamda Huawei kulaklıklar fiyatlarını hak etmiyor. Ha, yirmi lira gibi fiyatlara satılırsa o zaman alınır ancak fiyatlar ciddi anlamda uçuk ve kesinlikle o fiyatlar iyi değil.
Ekleme: Benim Earpods'um- affedersiniz ama durum böyle- benim eşekliğimden dolayı bozuldu. Kulaklığın jakını kulaklığı toplarken yerinden çıkartacak gibi olmuştum. O günden beri maalesef kullanamıyorum.
Bu arada, bu kulaklığa alternatif olarak Samsung'un yarım kulak içi kulaklıklarını da önerebilirim. Samsung da fena değil, bence. Ancak Earpods'u sunduğu konfordan dolayı daha çok tercih ederim.

Klasik kutu içinden çıkan kulaklık. Eğer iPhone cihazınız varsa en iyi seçeneklerden. Ses kalitesi normal bir kullanıcı çok memnun edebilecek düzeyde pişman olmazsınız. Ancak tek sorunu dayanıksız olması. Kablosu aşırı kalitesiz ve kısa sürede bozulabiliyor. Ayrıca ergonomi olarak diğer kulaklar arasında en iyisi diyebilirim. Hava kanalları bulundurması sebebiyle de rüzgarlı havalarda sıkıntısız kullanabiliyorsunuz. Mikrofon kalitesi olarak stüdyo kalitesi sunmuyor ancak bence gayet yeterli. Ayrıca kulaklığın bazı koşullarda ve yüksek ses seviyelerinde dışarı ses verdiğini göz önünde bulundurarak satın alın. Genel anlamda pişman olacağınızı sanmıyorum ama.
Ben bilgisayarda kullanacam. Bir sorun olurmu.

Yani pek hareket etmezseniz tabii ki kulaklığın ömrü uzun sürer sıkıntı olmaz. Surrond kalitesi olarak güzel bir deneyim sunuyor kulaklıklar yani oyun oynarken de sıkıntı yaşamazsınız. Ancak o fiyata bilgisayar için daha iyi kulaklıklar bulabileceğinize inanıyorum.
Ben teknosadan bir kulaklık almıştım kendi markaları preo yorumlar çok güzeldi aldım 2 hafta da bir bozuluyor du meğer kötü yorumları siliyorlarmış bende iade ettim ve bana cek verdiler mecbur teknosa'dan almam lazım.

Ben teknosadan bir kulaklık almıştım kendi markaları preo yorumlar çok güzeldi aldım 2 hafta da bir bozuluyor du meğer kötü yorumları siliyorlarmış bende iade ettim ve bana cek verdiler mecbur teknosa'dan almam lazım.
PREO gerçekten berbat, hocam. Üstelik o ürünlerin hiçbirini TeknoSA üretmiyor. Her ne kadar ürünleri kendilerinin ürünleri olarak tanıtsalar da hiçbir şekilde o ürünleri onlar üretmiyor. Çin'den gelen ürünlere marka basıyorlar, hepsi bu...

1,5 sene kadar öncesinde 90 liraya aldım. Hala da kullanıyorum ve bu fiyata göre gayet iyi kulaklık bence. Yalnız tam performans alınması için bir iPhone ile entegre çalışması en iyisi olacaktır. Ses kalitesi hoş ve tatmin edilebilir düzeyde. Mükemmel ve üst düzey bir performans beklemek yanlış olur ancak kesinlikle aldığıma pişman değilim.

Preo'nun bahsi geçmiş. 45 liraya replika Earpods benzeri gövdeye sahip kulaklıklardan da aldığım oldu. 5 ay zor kullanabildim (o da günün her saati bile takmıyordum, belki bir-iki haftada bir kere). Kulaklığın dış kapakları çıktı. Seste bozulmalar almaya başladım. Yanaşılacak bir tür değil.

Kulaklığın dayanıksızlığını bir nebze olsun "ısı ile daralan makaron" ile çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Tabii ki kabloyu tamamen sarmaktan bahsetmiyorum, yalnızca ucunun kablo ile bağlandığı yere bir tane uygulamak yeterli olur diye düşünüyorum. Tabii kulanacağınız makaron fazla uzunsa uygulamadan önce biraz kısaltmanızda fayda var zira uzun bir makaron uygularsanız kulaklığı kutusuna koyarken zorluk yaşayabilirsiniz.

1,5 sene kadar öncesinde 90 liraya aldım. Hala da kullanıyorum ve bu fiyata göre gayet iyi kulaklık bence. Yalnız tam performans alınması için bir iPhone ile entegre çalışması en iyisi olacaktır. Ses kalitesi hoş ve tatmin edilebilir düzeyde. Mükemmel ve üst düzey bir performans beklemek yanlış olur ancak kesinlikle aldığıma pişman değilim.

Preo'nun bahsi geçmiş. 45 liraya replika EarPods benzeri gövdeye sahip kulaklıklardan da aldığım oldu. 5 ay zor kullanabildim (o da günün her saati bile takmıyordum, belki bir-iki haftada bir kere). Kulaklığın dış kapakları çıktı. Seste bozulmalar almaya başladım. Yanaşılacak bir tür değil.

Tam performans derken PC de iPhone kadar iyi ses vermez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı