Apple kapalı kutu telefon değişim prosedürü nasıl işler?

backlife

Hectopat
Makaleler
1
Apple tarafından değiştirilen swap iPhone 7'mde operatör kilidi (a operatör dışında operatör hattı takınca kilitlenmesi) ve bazı teknik sorunları olduğu için kıdemli danışmanım ö. Bey ile dosyamı ilerletiyoruz. Yurt dışı ile değişim için mailleşiyor kendisi. Salı günü servise çekecekler cihazı ve onarım yapılmaması için servis ile de görüşeceğini söyledi. Sanırım sadece arıza raporu tutulacak. Bundan sonraki prosedür nasıl işler bilgisi olan var mı?

@Zcherby olabildiğince düzgün bir üslup ile yazmaya çalışmıştım, bunun yaftalanacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Teşekkürler cevabın için.
@Zcherby onarım engellendi. Sadece rapor tutulacak 😄

Son düzenleme:
@Zcherby olabildiğince düzgün bir üslup ile yazmaya çalışmıştım, bunun yaftalanacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Teşekkürler cevabın için.
@Zcherby onarım engellendi. Sadece rapor tutulacak 😄
Kardeşim bana da aynısı oldu 3.defa gönderdim swap verildi. Bu da sorunlu swapıda mı servise vereyim yoksa kıdemlileri mi arayayım, senin olay nasıl oldu?

@Mrt44 ara ve kıdemli departman ile görüşmek istediğini söyle. 3'tür swap verildiğini ve sürekli sorun yaşadığını anlat. Eğer kutulu değiştiremeyiz derlerse ki bence bu noktadan sonra değiştirmek zorundalar-1 yıl içinde 4 kez ekranım bozulduğu için ben üst model ile değiştirmiştim kıdemli departmanda- yine de değiştirmezlerse hiç bekleme e-Devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvur. Bende servis raporundan sonra prosedür sıkıntısı oldu, THH'ye başvurdum. Bilirkişi beni haklı buldu, şimdi kararın çıkmasını bekliyorum. Ortalama 3-3.5 ay sürdü.

@Mrt44 ara ve kıdemli departman ile görüşmek istediğini söyle. 3'tür swap verildiğini ve sürekli sorun yaşadığını anlat. Eğer kutulu değiştiremeyiz derlerse ki bence bu noktadan sonra değiştirmek zorundalar-1 yıl içinde 4 kez ekranım bozulduğu için ben üst model ile değiştirmiştim kıdemli departmanda- yine de değiştirmezlerse hiç bekleme e-Devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvur. Bende servis raporundan sonra prosedür sıkıntısı oldu, THH'ye başvurdum. Bilirkişi beni haklı buldu, şimdi kararın çıkmasını bekliyorum. Ortalama 3-3.5 ay sürdü.
İyi günler thh kararı geldimi acaba swap yada kutulu cihaz mı verilir sizce bir bilginiz varmı

@syzgn38 evet karar lehime çıktı. Ve yasemin hanım 1 saat önce benimle iletişim geçti. Swap cihaz ile değiştirmeyi teklif ettiler ancak reddettim. Başvurumda kutulu cihaz istediğimi belirttim. Üstleriyle görüşecekmiş ben de ilgili yerlerle görüşüp kutulu değiştirmeleri gerektiğine dair belge alacağım. Süreç devam ediyor. Cuma günü unutmazsam sonucu yazarım.

İmkanım olursa kararı veren başkan ile olmazsa avukatım ve bu konuda bilgili olduğunu düşündüğüm tanıdıklarımdan bilgi alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı