"Apple kimliginiz çalındı" uyarısı

whooop

Femtopat
IPhone'a virüs girdi. Bir gün dolaşıyordum internette ve karşıma bir uyarı çıktı. Apple kimliginiz çalındı falan diye. Tamam dedim, iznim olmadan uygulama indirildi. Uygulamayı sildim, şimdi ne yapmam lazım arkadaşlar.
Edit: Apple kimligi yazmadım hiçbir yere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana mail bile geliyor, Apple kimliğinizin şifresini yenileyin diye. Giriyorum siteye sadece şifre girme kısmı var başka hiçbir ayara girilmiyor. Sahte sayfa yapıyorlar, onlara da dikkat et lütfen.

AV yok IPhone'larda diye biliyorum

Var. Bitdefender'in iOS ürünü mevcut.

Tamam diyerek izin vermişsin işte. Hiç bir yer hesabın çalındı diye bildirim vermez. Sadece farklı yerden hesabına giriş oldu bu sen misin der. Internetteki sahte reklama maruz kalmışsın.

AV yok IPhone'larda diye biliyorum

iOS yüklü cihazlarda AV gereksiz, sistem virüs girdiğinde virüsün hiçbir şey yapamaması üzerine kurulu, virüs girse de çalışmaz, bilgide çalamaz, iOS çalışırken virüs girdiğini düşünün, virüs görebiliyor diyelim ama iOS çalışmasına rağmen oda bomboş gibi görüyor desek daha doğru olur.

iOS yüklü cihazlarda AV gereksiz, sistem virüs girdiğinde virüsün hiçbir şey yapamaması üzerine kurulu, virüs girse de çalışmaz, bilgide çalamaz, iOS çalışırken virüs girdiğini düşünün, virüs görebiliyor diyelim ama iOS çalışmasına rağmen oda bomboş gibi görüyor desek daha doğru olur.

Bu yüzden de kimse indirmiyor ya :D

Öncelikle olarak ilk diyecegim bazı arkadaşlar troll falan demiş arkadaşlara bir bilgi vermiş olayım iPhone virüs girer. 2 ona nasıl tıkladın diyen arkadaşlar tıklamışım ki başlık açtım. 3 IPhone'larda antivirüs programları vardır ama sadece VPN sunar iPhone antivirüs programlarına sistemi tarama izni vermez o yüzden avler tarayamaz diger arkadaşlara yardımları için teşekkürler iyi forumlar.

Öncelikle olarak ilk diyecegim bazı arkadaşlar troll falan demiş arkadaşlara bir bilgi vermiş olayım iPhone virüs girer. 2 ona nasıl tıkladın diyen arkadaşlar tıklamışım ki başlık açtım. 3 IPhone'larda antivirüs programları vardır ama sadece VPN sunar iPhone antivirüs programlarına sistemi tarama izni vermez o yüzden avler tarayamaz diger arkadaşlara yardımları için teşekkürler iyi forumlar.

IOS'a virüs giremez demedim, virüs girse de çalışmaz çünkü bir şey göremez, ileri seviye fidye virüsü tarzı bir şey bulaşırsa çalıştırılan her şey iOS tarafından şifrelenmekle kalmaz tersinede şifrelenir ve böylece fidye virüsü çalışmaz, zaten dediğiniz gibi olsaydı şu anda iOS virüse en açık işletim sistemi olurdu, siteye tıklasada virüs girse de bir şey olmaz iOS bu işler ve en stabil olması için yapılmış bir işletim sistemidir, macOS gibi kırılgan bir işletim sistemi değildir, zaten AV'lere tarama izni vermiyor yazmışsınız ama veriyor yoksa App Store'da niye kabul edilmiş bir uygulama olarak AV'ler var? Tüm uygulamalar belirli bir süreçten geçiyor, WhatsApp'ın neredeyse faciadan dönmesinin sebebide App Store olması buna bir örnektir, sırf Apple'ın gizliliğe verdiği önem için bile iPhone alınır ama para yok.

IPhone'a virüs girdi. Bir gün dolaşıyordum internette ve karşıma bir uyarı çıktı. Apple kimliginiz çalındı falan diye. Tamam dedim, iznim olmadan uygulama indirildi. Uygulamayı sildim, şimdi ne yapmam lazım arkadaşlar.
Edit: Apple kimligi yazmadım hiçbir yere.
Hocam o uyarı banada gelmişti. Telefona virüs bulaştırmak için bir taktik, akıllarınca sizi kandırıyorlar. O sitenin ismini vermeyim, ban yerim o zaman. 😀

Geri
Yukarı