Apple M1, Windows 10’u Surface Pro X’ten Daha Hızlı Çalıştırdı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Microsoft Surface Pro X

Sanallaştırma yoluyla M1 SoC üzerinde Windows 10 ARM işletim sistemi çalıştırıldı. Geekbench test sonuçlarına göre Apple’ın yongası ve Surface Pro X Snapdragon işlemciler arasında ciddi fark var. Apple’ın ARM mimarili M1 işlemcisi şu anda MacBook bilgisayarlarla birlikte Mac Mini’de kullanılıyor ve satışlar başlamış durumda. Aynı zamanda ARM tabanlı işlemcilere yatırım yapan tek şirket Apple değil. […]

Devamı: Apple M1, Windows 10’u Surface Pro X’ten Daha Hızlı Çalıştırdı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Microsoft Surface Pro X

Sanallaştırma yoluyla M1 SoC üzerinde Windows 10 ARM işletim sistemi çalıştırıldı. Geekbench test sonuçlarına göre Apple’ın yongası ve Surface Pro X Snapdragon işlemciler arasında ciddi fark var. Apple’ın ARM mimarili M1 işlemcisi şu anda MacBook bilgisayarlarla birlikte Mac Mini’de kullanılıyor ve satışlar başlamış durumda. Aynı zamanda ARM tabanlı işlemcilere yatırım yapan tek şirket Apple değil. […]

Devamı: Apple M1, Windows 10’u Surface Pro X’ten Daha Hızlı Çalıştırdı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Sonunda ARM Mac Mini almak için bir sebep.

Apple: Microsoft ne oldu?
ASUS: Sıkıntı mı var kardeşim? Sen burayı sahipsiz mi sandım?
Sonunda arm Mac mini almak için bir sebep.

Mini bilgisayarların ne gibi bir artısı var ki hocam?
Çalıştırmak için ekran lazım. Taşımak istiyorsan taşınabilir monitör. Ekstra klavye.

Çalıştırmak için ekran lazım. Taşımak istiyorsan taşınabilir monitör. Ekstra klavye.
Masanda daha az yer kaplıyor. Ek olarak server için uygun, koyarsın oraya küçücük. Çalıştırır ihtiyacını.

Surface Pro X berbat bir cihaz zaten, M1 çip varken yanına bile yaklaşamaz.

iPhone 11 parasına, boyutuna göre gayet iyi bir PC’ye sahip oluyorsun. Monitörü falan da alırsın artık iMac mini’yi alabiliyorsan. :)

Burada değil de yurt dışında olsaydım alırdım bunu.

iPhone 11 parasına, boyutuna göre gayet iyi bir PC’ye sahip oluyorsun. Monitörü falan da alırsın artık iMac mini’yi alabiliyorsan. :)

Burada değil de yurt dışında olsaydım alırdım bunu.
Ben olsam hala almazdım, daha mağaza geliştirmeleri var.
Mağaza iyi olsa da almazdım diğer markalardan ARM beklerdim :D.

Ben olsam hala almazdım, daha mağaza geliştirmeleri var.
Mağaza iyi olsa da almazdım diğer markalardan ARM beklerdim :D.

Artık yavaş yavaş kullanım oranı artmaya başladı M1 çipli Mac’lerin. İzlediğim birkaç incelemede olumlu yorumlar gördüm. Uygulama geliştirme işi artık en kolayı, eskiden macOS’a ayrı iOS’a ayrı geliştiriliyordu aynı uygulamalar şimdi ortak olacak. :)

Geri
Yukarı