Apple Pay Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde, Amerika'da ve diğer ülkelerde Apple pay kullanılıyor ancak hala Türkiye'de kullanıma açılabilmiş değil. Acaba ne zaman ülkemize geleceği ile ilgili bilgisi olan var mı?

Türkiye'de Apple Pay kullanabiliyorum ama tek sorun kur farkı oluyor. Boon, Yandex Money ve Revolut ile kullanabilir. ID'nizi US yaptıktan sonra Apple Cash'e dolum yaparak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Benim kullandığım kart ise bu;Eki Görüntüle 599713
Ben de kendime Revolut ve boon. hesapları açtım. Hatta iki kartı da Apple Pay'e ekledim ancak kullanamıyorum çünkü benden adres onayı istiyor. Siz bunu nasıl hallettiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Müthiş kullanışlı bir özellik telefonla her şeyi ödeyebilme şansımız var ama adamlar bizi üçüncü dünya ülkesi olarak gördüğünden ki öyleyiz zaten getirmiyorlar bu özelliği. Bunu kullanabileceğimiz üçüncü parti bir uygulama yok mu?

Biraz önce Apple ile görüştüm, yukarıdaki linkten feedback verirsek hizmetin ülkemize gelmesi hızlanabilirmiş. Hatta bunu yapan ülkeler varmış ama tabii ki 3-5 feedback ile olacak bir şey değil maalesef. En azından bu yazıyı okuyanlar linkten feedback verirse iyi olur :D
İngilizce mi yazılacakmış yoksa Türkçe mi ? 🙂 😄
ama adamlar bizi üçüncü dünya ülkesi olarak gördüğünden ki öyleyiz zaten
Üçüncü Dünya ülkesi olduğumuz için G20'deyiz. 😂

Türkiye'de Apple pay kullanabiliyorum ama tek sorun kur farkı oluyor. Boon, Yandex money ve revolut ile kullanabilir. ID'nizi us yaptıktan sonra Apple Cash'e dolum yaparak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Benim kullandığım kart ise bu;Eki Görüntüle 599713

Merhaba Yandex money’i nasıl kullanabiliyorsun acaba, ben hesap oluşturdum kartı falan her şeyi wallet’a ekleyebildim fakat bakiye yüklemek için Rusya Federasyonu vatandaşı olmam gerekiyormuş. Ayrıca belirttiğin boon, Revolut, Yandex money dışında başka bildiğin uygulamalar var mı çünkü Revolut da Türkiye’de kullanılmıyormuş artık başka uygulamaları da denemek isterim mesela ben PayPal hesabı açsam Wallet’a ekleyebiliyor muyum kartı?
not: PayPal hesabı bile açılmıyormuş :)

Son düzenleme:
Merhaba bende Yandex money ile Apple Pay için kart oluşturdum ekledim sorun yok hatta hesabıma 150 ruble bile attım. Bir şey soracaktım bu russian pasaport olayı var ben bunu yapmasam sadece Apple Pay ile temassız ödeme yapabilir miyim kartımdan ? Cevaplar için teşekkürler @Lodge

Merhaba bende Yandex money ile Apple Pay için kart oluşturdum ekledim sorun yok hatta hesabıma 150 ruble bile attım. Bir şey soracaktım bu russian pasaport olayı var ben bunu yapmasam sadece Apple Pay ile temassız ödeme yapabilir miyim kartımdan ? Cevaplar için teşekkürler @Lodge
Yandex.money'e Türk pasaportu ile de kayıt olabiliyorsunuz ancak pasaport bilgilerinizi posta yolu ile Moskova'ya göndermeniz gerekiyor maalesef. Bu arada, Monese diye bir uygulama buldum, Avrupa'da kullanılan bir internet bankacılığıymış. Yaşım dolayısıyla daha 1 yıl beklemem gerekiyor ancak eğer yaşınız tutuyorsa siz kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmanız için kimliğinizin fotoğrafını göstermeniz gerekiyormuş. Eğer denerseniz ve çalışırsa beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Son olarak, Revolut uygulamasına kayıt oldum ve sanal kart oluşturdum. Bu sanal kartı da Apple Pay'e ekledim. Uygulamada ödeme yapmak için kimlik, oturma izni vs. eklemeniz gerektiği yazıyor ancak ben içinde para olmadan yakındaki markette ödeme yapmayı denedim, yetersiz bakiye dedi ancak kartı gördü. İçinde para olsaydı büyük ihtimalle ödeme alacaktı ancak para içinde kalır diye riske giremedim. :D

Merhaba monese ne yazik ki kabul etmiyor revolut için Türkiye Apple kimliği yeterli mi ? Moskova ya başka gönderim şekli yok mu ?
Monese neyi kabul etmiyor? Revolut'u ben İngiltere Apple kimliğim ile indirmiştim ama Türkiye sayfasında da olabilir. Son olarak Moskova'ya kimliğinizi göndermenizi tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı