Apple Siparişleri İptal Ediliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
iPhone 13 Pro Max f/1.5 geniş açılı kamera

Doların artışı ile birlikte satışları durduran Apple, bu kararı öncesi satın alınan ürünleri iptal ediyor. 24 Kasım günü dövizde aşırı bir artış olmuş ve birçok sektörden satış durdurma kararı geldiğini duymuştuk. Bu sektörlerden biri de teknoloji sektörü. Hatırlarsanız Apple da ürün fiyatlarını dolar kuruna göre yeniden düzenlemek için satışı durduranlar arasındaydı. Şirket henüz yeni fiyatları […]

Devamı: Apple Siparişleri İptal Ediliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Satışı gerçekleşmiş ürünü iptal etmeye hakkı yok diye biliyorum. Hatta satışı gerçekleşmeyen ama sözleşmesi ve önerisi kurulmuş ise satışı da gerçekleştirmesi zorunlu diye biliyorum.

Borçlar Kanununda geçiyor ve icap karşılık öneri tüm şartlar mevcut ki bu örnekte ödeme gerçekleşmiş iş bitmiş nasıl iptal edebiliyor?

Satışı gerçekleşmiş ürünü iptal etmeye hakkı yok diye biliyorum. Hatta satışı gerçekleşmeyen ama sözleşmesi ve önerisi kurulmuş ise satışı da gerçekleştirmesi zorunlu diye biliyorum.

Borçlar Kanununda geçiyor ve icap karşılık öneri tüm şartlar mevcut ki bu örnekte ödeme gerçekleşmiş iş bitmiş nasıl iptal edebiliyor?

Bende Trendyol indiriminden sipariş geçmiştim 23'ünde. İnşallah herkese hakkı verilir. Hatta Apple'dan söyleyemediğime o kadar pişman oldum ki daha güvenilir diye. Endişeyle bekliyoruz bakalım.

Bende Trendyol indiriminden sipariş geçmiştim 23'ünde. İnşallah herkese hakkı verilir. Hatta Apple'dan söyleyemediğime o kadar pişman oldum ki daha güvenilir diye. Endişeyle bekliyoruz bakalım.
İptal ederlerse ve iptali istemiyorsanız tüketici bilgi sistemine mutlaka dekont ve mesafeli satış ile bildirin. Varsa irsaliye fatura bildirin. Satmak zorundalar diye biliyorum.

Ürün stoklarında varsa, kesinlikle ödenmiş ürünü göndermeme yapamazlar. Tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz, e-devlet üzerinden.

Böyle bir şey olabilir mi ya ? Gerçi ne desek oluyor kabile devletine döndüğümüz için. 3 kuruş bu kadar önemli mi apple için cidden ?

Yeni konular

Geri
Yukarı