Apple tarafından gelen mail nedir?

Dodo1903

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Star Destroyer
Merhaba, bütün ekran görüntülerini aşağıya ekliyorum. Ben iPhone 11 kullanıyorum ve bir iCloud hesabım var. Fakar Gmail uzantılı değil bu hesabım ve bugün bana böyle mailler geldi ve giriş işlemi falan da yapmadım. Oltalama tarzı bir şey mi anlayamadım ya da Apple'nin böyle bir maili var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca ismimden Talha diye de bahsedilmiş ve ismimde Talha yok😅

876A1744-892B-4541-A9FB-9264B1345836.jpeg

0E4DF61D-00B0-467F-BF2A-9CBFE8E2AFB5.jpeg

1D7E9E99-52E9-4D18-BFF4-E0B5E5FACCBF.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Apple forumlarında bu mailin Apple'ın legit mailinin olmadığı söyleniyor. Oltalama olabilir.

Teşekkür ederim anlam veremedim ben de. Gmail'im ile ICloud'u bağdaştıramadım bu mailler gelince ne oluyor dedim. Oltalama ise eğer işlerinde bayağı iyiler.

Evet ben de attığınız görsellere baktığımda gerçek sandım. Dikkatli olmak gerek.

Apple kullandığı orjinal olan email adresi "[email protected]" ve "[email protected]" şeklinde var her ikisininde bana yaptığım işlemlerden dolayı mail atmışlıkları var. Attığınız 2. görselde gönderenin mail adresi orjinal apple mailine ait. Muhtemelen kampanya şeklinde yollamışlar. Aşağıya da bıraktım orjinal olanını.

Dosya Ekleri

• 54FE1C93-B1C3-48ED-826B-FF41753897E0.png
    54FE1C93-B1C3-48ED-826B-FF41753897E0.png
    67,8 KB · Görüntüleme: 85
Apple kullandığı orijinal olan email adresi "[email protected]" ve "[email protected]" şeklinde var her ikisinin de bana yaptığım işlemlerden dolayı mail atmışlıkları var. Attığınız 2. görselde gönderenin mail adresi orijinal Apple mailine ait. Muhtemelen kampanya şeklinde yollamışlar. Aşağıya da bıraktım orijinal olanını.

Fakat ben gelen maillerle alakalı hiçbir işlem yapmadım. Dediğim gibi Gmail'im ile ICloud'umun da bir bağlantısı yok normal şartlarda. Yani giriş işlemi vs yapmadım hiçbir şekilde. Kampanya diyorsunuz fakat 1. görselin pek bir bağı yok gibi kampanya ile anlayamadım hiçbir şey. Üstelik İsmimde Talha olmamasına rağmen Talha diyor 😀

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı