Apple Türkiye hala neden zarara uğruyor?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Apple Türkiye hala neden zarara uğruyor? Zamdan önce para kazanamıyor diye bi' haber buldum. Sonra cihazların satışını durdurmuş ve zam yapmış.

Dolar kurundan bahsediyorlar. Hocam, TL zarar ettikçe sen neden Türkiye'den daha az para kazanıyorsun? Bu telefon dolarla geliyor diye düşünüyorum. Ki öyle olması gerek. Ne alaka... 4 gün önce Apple, Türkiye'deki tüm cihazların satışını durdurdu. Ama dün bi' haber daha gördüm; "Apple, binlerce TL zam yapmasına rağmen Türkiye'de zarar ediyor."

Ya arkadaş nedir bu durum?

Not: Bunu haber olarak yayınlamıyorum. Bilmediğim bir olay bu. Bana 5 yaşındaki bebeğe anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

Kaynak: Apple Türkiye, iPhone 13 Satışlarından 'Zarar' Ediyor

Nasıl zarar edecek ki? Ürettiği aksesuarların maliyeti max 10 dolardır. Kaç TL'ye sattıklarını kendin biliyorsun.
Zaten kar koyup satıyorlar. Apple kapitalist bir şirket, zarar etseydi çoktan tası tarağı toplar giderdi.

Haber içeriğinde de kârdan zarar ettiklerini belirtmiş. Atıyorum 100 TL kâr ettiği bir üründen 70 TL kâr etmeyi göze alarak satmaya devam ediyor. Dolar kuru olarak da şu an uyguladığı fiyat politikasında pek yanlışlık yok. Eğer fiyat artışı sağlanmamış olsaydı bu kez de tüm ürünlerden zarar etmiş olacaklardı.

Nasıl zarar edecek ki? Ürettiği aksesuarların maliyeti Max 10 dolardır. Kaç TL'ye sattıklarını kendin biliyorsun.
Zaten kar koyup satıyorlar. Apple kapitalist bir şirket, zarar etseydi çoktan tası tarağı toplar giderdi.

Apple Türkiye'de telefonları 300TL indirim ile satıyordu yalnız eski fiyatlar ile söylüyorum son gelen zamlardada Apple tamamen haklı madem Apple kapitalist bir şirket diğer ülkelerde neden indirime gitti? :D

Şimdi adan o cihazı dolarla üretiyor ve üstüne kârını koyuyor ve fiyatını TL'ye çevirip satıyor. Dolar yükselince iPhone fiyatları da sürekli yükselmesi gerekiyor ama doların hızına yetişemedikleri için zarar ediyorlar.
Şimdi adan o cihazı dolarla üretiyor ve üstüne kârını koyuyor ve fiyatını TL'ye çevirip satıyor. Dolar yükselince iPhone fiyatları da sürekli yükselmesi gerekiyor ama doların hızına yetişemedikleri için zarar ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı