Apple Türkiye zam beklentisi

Bu nasıl bir düşünce?

Zam gelecek zaten deyip ertelemek durumu aynı mı birakıyor?

Mesela ben Apple mağazasından çok ürün almışlığım var zam gelir erkenden alayım mı diye hiç düşünmedim. Apple ürünleri kullanan tüm tanıdıklarım da aynı şekil. Zaten 40 bin TL verecek parası varsa 50bin de verir.

Şahsen parası olmayan adam Apple ürünü almaz bütçesini düşünür aşırı fanboy değilse. Parası olan adam zaten zam gelse de alıyor değişen bir şey yok.
Mesela ben Apple mağazasından çok ürün almışlığım var zam gelir erkenden alayım mı diye hiç düşünmedim. Apple ürünleri kullanan tüm tanıdıklarım da aynı şekil. Zaten 40 bin TL verecek parası varsa 50bin de verir.

Çok saçma bir düşünce yahu. Parası olan adam dün gece sipariş etse 20000 verecekti bugün zam gelirse belki 25000 verecek sonuç olarak fazla para ödeyecek o 5000 Apple'a gideceğine Türkiye'de kalsa daha iyi değil mi?

Çok saçma bir düşünce yahu. Parası olan adam dün gece sipariş etse 20000 verecekti bugün zam gelirse belki 25000 verecek sonuç olarak fazla para ödeyecek o 5000 Apple'a gideceğine Türkiye'de kalsa daha iyi değil mi?

Her şeye zam geleceği belli ve bunu bilen insan parası varken alır bekletmez zaten bekleten de paşa paşa zamlı fiyati ödemek zorunda.

10k zarar etmeye değer mi?

Kişiden kişiye değişir bu. Yani şu mantıkla düşün 1.500.000 TL'ye araba alacak biri o araba 1.590.000 olsa da verir. Yani mesela 1.5milyonu olan adama 90bin batmaz gibi. Bunu telefon fiyatlarıyla kıyasla işte.

Parayı denkleştirmeye çalışıyor veya almak için biriktiriyor olamaz mı?

Çok saçma bu dediğin zar zor kazanıp denkleştirmeye çalışan biriyse neden 40bin TL'lik telefon alıyor aynı özellikte kat kat ucuzları var.

Kişiden kişiye değişir bu. Yani şu mantıkla düşün 1.500.000 TL'ye araba alacak biri o araba 1.590.000 olsa da verir. Yani mesela 1.5milyonu olan adama 90bin batmaz gibi. Bunu telefon fiyatlarıyla kıyasla işte.

Çok saçma bu dediğin zar zor kazanıp denkleştirmeye çalışan biriyse neden 40bin TL'lik telefon alıyor aynı özellikte kat kat ucuzları var.
Zevk meselesi olamaz mı yani? Hayata 2 kez gelmiyoruz deyip alır yani. Gelen zamları küçümsüyorsunuz.

Zevk meselesi olamaz mı yani? Hayata 2 kez gelmiyoruz deyip alır yani. Gelen zamları küçümsüyorsunuz.

Ülkemizdeki sorun da bu işte üstede bir kişi kredi çekip alanlar var demiş. Bu senin dediğin ve onun dediği gibi alıyorsa biri 'bu devlet zengini zenginleştiriyor fakiri fakirleştiriyor' diyemez. Çünkü zengin olan adam fakirken eline 50bin TL geçince gidip direk en pahalı telefonu almak yerine kendini geliştirmek ya da yatırım yapmak için kulanmıştı ve zenginlerin çoğu da parasının büyük kısmını yatırım için kullanır. İşte senin dediğin gibi parası olmayan kişilerde sırf zevkine ya da hava atmak amacıyla gidip en pahalı telefonu alırlar 50bin TL'ye sonra da zenginleşmemelerinin suçunu devlete atarlar.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı