Apple yetkili servisinde MacBook batarya değişimi ne kadar sürüyor?

egeDRD

Femtopat
Yer
Münih, Almanya
Daha fazla  
Meslek
Biyomedikal Mühendisi
Selamlar. Early 2015 MBP Retina 13' kullaniyorum. Cihazim artik bataryayi yedi. 6 sene oldu malum.
Su an yurtdisinda yasiyorum ama memelekete geldigimde cihazimin bataryasini degistirtmek istiyorum.

Izmir'deki Apple yetkili servisleri ile iletisime gectim tek tek. 7-10 gun is gunu sure verdiler. 2100 lira dediler. Batarya degisimi icin ust kasa + klavye + batarya komple degisecek dediler. (Bu fikri sevmedim ama neyse.)

Daha once bu sekilde, Apple Store'dan degil de direkt Apple yetkili servislerinden birisine (Egemek, Basari, Genpa vs.) MacBook batarya degisimi yaptirmis olan kimse var midir aramizda?

Memnun kaldiniz mi, problem yasadiniz mi diye sormak ve tecrubelerinizi duymak istiyorum cunku aslinda batarya degisimi yaparken cihazimin her vidasini sokecekler. Su anki cihazimdaki her parcayi (ekran + anakart + fan + trackpad + guc unitesi vs.) yeni kasaya tasiyacaklar. Bu durum beni korkutuyor cunku iscilik hata riski fazla.

Eger bu sekilde bi' Apple yetkili servisinden islem aldiysaniz, toplam kac gun sonra bataryanizi ve kasanizi degistirip bilgisayari size teslim ettiler? Ben 23 Aralik'ta Izmir'e gelecegim ve 2 Ocak'a dek vaktim var, yetismesini istiyorum, o yuzden bunu soruyorum. (Once Apple Istanbul'dan yeni bataryali full üst kasa tedarik edeceklermis, sonra degisim islemi baslayacakmis.)

Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Saygilar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki islemi yaptirdiniz mi, eger yapildiysa memnun kaldiniz mi ve nereden hizmet aldiniz?
Bir arkadaşımın MacBook Air'inin ekranı kırıldı. Zentech servisine götürdüm. Ekranı taktıktan sonra beni arayıp cihazın pil döngüsü 500 küsür olmuş onu da değiştirelim mi? dedi. Arkadaşıma ilettim o da hayır deyince yaptırmadım. Ancak fiyat olarak söylediği rakam 1500 TL'ydi.

Bir arkadaşımın MacBook Air'inin ekranı kırıldı. Zentech servisine götürdüm. Ekranı taktıktan sonra beni arayıp cihazın pil döngüsü 500 küsür olmuş onu da değiştirelim mi? dedi. Arkadaşıma ilettim o da hayır deyince yaptırmadım. Ancak fiyat olarak söylediği rakam 1500 TL'ydi.
Zentech'ten aldiginiz hizmeti nasil degerlendirirsiniz peki, iyi is cikariyorlar mi?
Ben de Izmir'deki Zentech servisine cihazimi verebilirim, eger kabul ederlerse yani. Belki batarya degisimini onlara yaptirabilirim ucretli olarak. Tavsiye eder misiniz, titiz ve vakitli calisiyorlar mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı