Apple'dan gelen mail sahte olabilir mi?

Hocalarım merhaba. Gmail'de bir işim vardı onu halletmek için girdim ve bir mail gelmiş merak edip açtım. İngilizce bir maildi ve üstünde ( download your Apple ID) ve benzeri bir şey yazıyordu ve altta link vardı. Bende maili sildim fakat içimde bir şüphe var. Maili gönderen şahısın üstünde profil fotoğrafı yoktu. Gerçek mesaj olma ihtimali var mı?

Mail açınca hacklenme gibi bir durum olabilir ama duyduğuma göre onlar genellikle çok pahalı bir zafiyet oluyor. Büyük ihtimalle Microsoft'un hacklenmesi lazım ki JavaScript ile mail açılınca bilgisayarınıza bulaşsın ama bu çok zor ve üstün yetenekli bir hacker olması lazım. Ayrıca önemli birisi(zengin, ünlü vb.) Değilseniz de böyle birisi sizinle uğraşmaz.

Hocalarım merhaba. Gmail'de bir işim vardı onu halletmek için girdim ve bir mail gelmiş merak edip açtım. İngilizce bir maildi ve üstünde ( download your Apple ID) ve benzeri bir şey yazıyordu ve altta link vardı. Bende maili sildim fakat içimde bir şüphe var. Maili gönderen şahısın üstünde profil fotoğrafı yoktu. Gerçek mesaj olma ihtimali var mı?
Gerçek olma ihtimali %0,0000000000000000000000000001.

Geri
Yukarı