Apple’ın Acil Yardım Özelliği, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Kişinin Hayatını Kurtardı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Apple Acil SOS Özelliği

iPhone 14’ün Acil SOS özelliği, Alaska’da kırsal bir bölgede mahsur kalmış bir adamın hayatını kurtardı. Apple, iOS 16.1‘in kullanıma sunulmasıyla birlikte, iPhone 14 sahiplerinin hücresel veya Wi-Fi bağlantısı olmadığında uydu bağlantısını kullanarak acil servislerle uydu aracılığıyla iletişime geçmesini sağlayan Acil Yardım özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde Alaska’da mahsur kalmış bir insanın hayatı kurtuldu. 1 […]

Devamı: Apple’ın Acil Yardım Özelliği, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Kişinin Hayatını Kurtardı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

İşte teknolojinin yararları. Tabii onlarda sıradan bir telefon, bizim ülkemizde olduğu gibi bir araba parası değil. 15-20 gün çalışarak alabiliyorlar.

Android amiral gemilerine de gelir yakında maksimum 1 yıl.
Hatta Huawei Mate 50 Pro 14 serisinden 1 gün önce tanıtıldı ve dünyada ki ilk uydu bağlantılı telefon Mate 50 Pro oldu.

34.000 TL :D

Aklıma nedense şu geldi Türkiye'de yaşamak bile zenginlerin.
Türkiye'de fakir birisi düşse öldü gitti yardım sağlayacak uydu bağlantılı telefonu yok.
14 parası elime geçse bile ilk alacağım şey iPhone 14 olmaz altına yatırırım ya da döviz.

Bu özellik daha Türkiye'de yok :D
Screen Shot 2022-12-04 at 20.34.50.png

Yeni konular

Geri
Yukarı