Apple'ın Masaüstünde Kendi İşlemcilerine Geçmesi

talatimac

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
grafiker
Mavericks tavsiye etmiyorum açık ve seçik olarak belirteyim... Diğer Lion ve Mountain Lion nihai son sürüm güncellemesi yapılmadan ortaya çıkmış eksiklikleri olan işletim sistemi! Prematüre doğmuş bir sistem... Mountain Lion denemeye devam edin...

Mavericks tavsiye etmiyorum açık ve seçik olarak belirteyim... Diğer Lion ve Mountain Lion nihai son sürüm güncellemesi yapılmadan ortaya çıkmış eksiklikleri olan işletim sistemi! Prematüre doğmuş bir sistem... Mountain Lion denemeye devam edin...

Bu nerden çıktı yav? Golden Master, nihai sürüm oluyor!

Mavericks kurulumu yaygınlaşmış bi sistem değil, macintosh makineler için direkt kurulabildiğinden üzerindeki kernelde değişiklik yapılsa bile o makinelerde sorunsuz olabilir, fakat PC'lerde daha tam yaygınlaşmış değil, yenilikçisin farkındayım.. :D Her yeni işletim sistemi birçok sorunla bir arada gelir... Lion ilk çıktığında bir ton sorun vardı, güncellemesi bitmeden sistemi yenilediler mountain Lion çıktı, Mountain lion 10.8.5' bitmeden Mavericks çıkardılar...5-6 ay sonra MacOS 11 çıkar demedi deme.. :D

Hocam sen Apple'ın işletim sistemi politikasını öğrenmelisin ;) Windows gibi 7 senede bi ya da 5 senede ya da 3 sene de bi dengesiz zamanlamada sistem çıkarmıyor. Her sene yeni bir işletim sistemi çıkar. Değişim ve yeniliğin olayı budur. Mavericks iki makineye kurdum ve tıkır tıkır da çalışıyor.

1998'den beri Apple kullanıyorum.. Macos7 ile başladım mac kullanmaya... Apple'nin politikalarını az çok bilirim... Değişim yenilik iyidir tabi, Apple yarın birgün yeter bu kadar hackintoshlar deyip inteli bırakıp iphone ve ipad'da kullandıkları A6-A7 Apple yongalı cpulara geçince yeniliğin olayı budur diyebilecek misin?... :D Tim Cook bu napacağı belli olmaz :D

Son düzenleyen: Moderatör:
1998'den beri Apple kullanıyorum.. Macos7 ile başladım mac kullanmaya... Apple'nin politikalarını az çok bilirim... Değişim yenilik iyidir tabi, Apple yarın birgün yeter bu kadar hackintoshlar deyip inteli bırakıp iphone ve ipad'da kullandıkları A6-A7 Apple yongalı cpulara geçince yeniliğin olayı budur diyebilecek misin?... :D Tim Cook bu napacağı belli olmaz :D

İlginç bir ihtimal ama imkansız :) O işlemciler mobil cihazları daha zor çalıştırıyor. Daha da önemlisi, bu inanılmaz köklü bir değişiklik ve ha deyince olması mümkün değil. Var olan Intel cihaz sahipleri çok kızacaktır.

Ama Apple yakında AMD desteği sunarsa şaşırmam :)

Biraz şomluk yapayım öyleyse :) Apple bir zamanlar salyangoz reklamıyla alay ettiği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
intel işlemciye hiçbirşey olmamış gibi geçebildiyse, bunun sebebi ibm PPC ve intel cpu fiyat maliyet hesaplarındaki uçurumlar, intel tabiki daha ucuz geldi... Şimdi intel CPU ve intelHD grafik kartını birleştirip tümleşik işlemcili Arrandale-Sandybridge-İyvbridge ve Haswelli yaptılar, Apple alt yapısını İOS'lardaki A7 işlemcileri geliştirerek, ARM Korteksine Nvidiayı birleştirirlerse, birde tümleşik ram 8-16gb'lık teknolojisini ekledikleri anda... Tabi aşırı ısınmayı ortadan kaldıracak çözüm olarakta seramik kaplı işlemciler yada farklı bir yöntem (daha ucuza üretirlerse) Apple intel'e elveda diyebilir...Yeterki hesabına uysun, İbm PPC işlemcilere sahip Macintoshlar 2005 yılı itibari ile nasıl Macosx 10.4 Tiger-10.5 Leoparda mahkum kaldıysa ve PPC desteğini kestiklerini söyleyip yüzbinlerce İbm PPC işlemcili Mac-MacPro-imac-Powermac ve Macmini kullananları mağdur ettilerse pekte güzel ARM işlemciye geçebilirler... Apple'nin hesabına uyduğu takdirde inteli terketmesi fazla sürmez. Sadece an meselesi...:D Performans olarak bu farklılığın farkındadırlar heralde...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı