Apple'ın pazarlama taktiği

Post Malone

Kilopat
Apple IPhone satışının sürekliliğini sağlamak için cihazlarına verdigi son güncelleme genelde cihazın ucu ucuna kaldırabildiği IOS sürümüdür.

Kullanici bu en son sürüme güncellediği cihazın yavaşladığını fark eder ama geri dönemez dönse dönse 9.1.2'den 9.1.0'a döner.

Ve kaçınılmaz son ya yeni bir IPhone ya da yavaş bir şekilde kullan.

Yani siz siz olun en son IOS 10 geldiyse cihazi İOS 9'da bırakın.

Son düzenleme:
Sürüm düşürme yani "downgrade" yapabilirsiniz ama çok zor ve hataya açık bir uygulamadır. Buna zaten kapitalist düzende pazarlama deniyor:) Yenisini aldırmak zorunda sana yoksa ayakta kalamaz:) Sorun şurda zar zor geçinen insan neden en son modeli almak ister? Apple kapitalistte Samsung, LG, HTC, Sony vs. halkçı markalar mı:) Hepsinin hedefi aynı elindeki olanı sat yenisini al:)

Apple IPhone satışının sürekliliğini sağlamak için cihazlarına verdigi son güncelleme genelde cihazın ucu ucuna kaldırabildiği IOS sürümüdür.

Kullanici bu en son sürüme güncellediği cihazın yavaşladığını fark eder ama geri dönemez dönse dönse 9.1.2'den 9.1.0'a döner.

Ve kaçınılmaz son ya yeni bir IPhone ya da dona dona kullan.

Yani siz siz olun en son IOS 10 geldiyse cihazi İOS 9'da bırakın.
Dostum hâlâ Iphone 5 kullanıyorum. Sürümüm güncel. Ama bir kasma yok telefonumda? Hangi Iphone'lardan bahsediyorsun?

Konuyla alakasız gibi olacak ama bir örnek vermek istiyorum. C-47 Dakota uçağı vardı bilenler belki bilir. Bu uçak Amerika'yı zarar ettiren neredeyse tek uçak. Sorun şu: Arızalanmıyor:) Arızalanmadığı için yedek parça veya servis satamadı:) Bazı bahanelerle uçağı servis dışında bırakmak zorunda kaldılar sonrasında:)

iPhone cihazlarda Android'deki kadar donma problemi görülmez.

Yavaşlama görülür ikisi ayrı kavramlar işlemler yavaş yapilir.

Uygulamaya basarsın mesela 20 saniyeye anca açılır vs.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı