APU A10 7850K bilgisayara ekran kartı tavsiyesi

bilalbayram13

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. 2014 haziran ayında bilgisayar toplamıştım. APU sistem olarak. Durumum olunca ekran kartı takviyesi yapıcaktım. Şu anda durumum müsait oldu ve ekran kartı takviyesi yapıcam. Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca performans artışı için farklı önerileriniz varsa dinleyebilirim.

Sistemim:
Amd A10 7850K soket FM2+ 3.7 GHZ 4mb cache 32nm işlemci + R7 Gpu
Asus A88Xm-A soket FM2+ ddr3 2400mhz anakart
2x4 gb corsair vengeance pro ddr3 1866 mhz cl9 ram
1 tb toshiba harddisk
cooler master cmp-350 350w midt atx kasa

Bütçem 300 400 tl. Verdiğim paraya değsin yeterli. Oynadığım oyunlar lol euro truck 2 fifa 16 gibi oyunlar. Onları full ayarlarda açsın yeterli. Darboğaz konusuna da takılmazsa iyi olur. Görüşlerinizi bekliyorum

Dostum hikayen benimle aynı. Ben de şuanki sistemimi Temmuz 2014'de toplamıştım. Ocak 2016'ya kadar Onboard Radeon R7 ile idare ettim. Ocak 2016'da da R7 260x aldım ve kullanıyorum.

Güç kaynağın düşük olduğu için GTX 750 Ti öneririm.

R7 370 tavsiye ederdim fakat güç kaynağı ile sorun yaşayabilirsiniz, GTX 750Ti alabilirsiniz. GTX 950 bütçenizi fazlasıyla aşar.

A10 7850K nın içerisinde ki işlemci Athlon X4 860K ayarında bir işlemci. Yani limitleri belli olan bir işlemci. İyi bir ekran kartı takarsanız online oyunlarda darbogaz yaşarsınız. Bu yüzden tavsiyem çok iyi ekran kartları satın almamanız yönünde olacaktır. Bu arada 350W güç kaynağını ekran kartı satın alırken gözden geçirin. 12V kanalından kaç amper verdiği önemli.

A10 7850K nın içerisinde ki işlemci Athlon X4 860K ayarında bir işlemci. Yani limitleri belli olan bir işlemci. İyi bir ekran kartı takarsanız online oyunlarda darbogaz yaşarsınız. Bu yüzden tavsiyem çok iyi ekran kartları satın almamanız yönünde olacaktır. Bu arada 350W güç kaynağını ekran kartı satın alırken gözden geçirin. 12V kanalından kaç amper verdiği önemli.
Mesela nasıl bir ekran kartı takmamı önerirsiniz. Ekran kartı ve SSD de ekleyebilirim eğer verimlilik artacaksa.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı