APU GPU önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

akatoruko

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Oyun olarak Konsol çok kullanıyorum. PS5 ve Xbox Series S. Önceden 5800X ve 3070 Ti sahibi idim sattım. Satalı 1 ay oldu ama PC siz ödev veya herhangi bir araştırma yapmak çok zor oluyor. Bu yüzden ben de PC'de oyun oynamayacagim için ekran kartsiz çalışan bir GPU arıyorum. Önerileriniz var mi? Arastirmama göre AMD APU GPU olarak önde gibi. 2400G, 3400G, 5600G arasında kaldım. Sizin tavsiyeniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2200G aldım, alalı 1 hafta oluyor ve hiçbir sıkıntısını görmedim şu ana kadar.
APU lakin oyun oynamıyıcam diyorsun, oynadığım tek oyun mevcut zaten oyun oynayan bir insan sayılmam Witcher 3 indirdim ve rahat bir şekilde oynuyorum sıkıntısıda yok arada sırada kaçamak yapıyorum, tavsiye ederim yani 2200G güzel bir seçenek olur.
Bende araştırma ve ödev amaçlı almıştım bu arada.

Ben 2200G aldım, alalı 1 hafta oluyor ve hiçbir sıkıntısını görmedim şu ana kadar.
APU lakin oyun oynamıyıcam diyorsun, oynadığım tek oyun mevcut zaten oyun oynayan bir insan sayılmam Witcher 3 indirdim ve rahat bir şekilde oynuyorum sıkıntısıda yok arada sırada kaçamak yapıyorum, tavsiye ederim yani 2200G güzel bir seçenek olur.
Bende araştırma ve ödev amaçlı almıştım bu arada.

Fiyatına iyi performansında alabilirim fakat 3200G de aklımı çekiyor. :)

5600G diğer ikisini ele.

Cevap için teşekkürler. Intel 11400 sizce nasıl?

Intel de 20 FPS alıyorsun AMD ise 60-70 Forza horazion 5 ben olsam AMD alırım daha performanslı ve daha ucuz. Sana RAM olarak MHz kısıtlamasıda yok ve işlemcide hız aşırtma olarak daha kapsamlı.

Cevap için teşekkürler. Bayağı fark var arada. AMD alacağım o zaman. 5600G'ye karar verdim.

Cevap için teşekkürler. Bayağı fark var arada. AMD alacağım o zaman. 5600G'ye karar verdim.

Hocam 5600G'nin yanına ekran kartı takıp devam edebilirsin başka zaman ancak hiç bulaşmam sadece internette gezinirim diyorsan yarı fiyatına 2200G almak daha iyi olur.

İleri de ekran kartı almayı düşünüyorum. Bu çip sıkıntıları ve fiyatlar düzelince ekran kartı almayı düşünüyorum. Ama seneye yaza doğru anca olur gibi.

İleri de ekran kartı almayı düşünüyorum. Bu çip sıkıntıları ve fiyatlar düzelince ekran kartı almayı düşünüyorum. Ama seneye yaza doğru anca olur gibi.
Ben 3400G kullanıyorum ve ekran kartsız sizi idare edebilse de ekran kartı takmak istediğinizde seçenekleriniz GTX 1660 üzerine çıkamıyor. O yüzden 5600G seçmeniz en mantıklısı olur.

Ben 3400G kullanıyorum ve ekran kartsız sizi idare edebilse de ekran kartı takmak istediğinizde seçenekleriniz GTX 1660 üzerine çıkamıyor. O yüzden 5600G seçmeniz en mantıklısı olur.

Cevap için teşekkürler. 5600G karar verdim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı