APU ile ekran kartsız nasıl oyun oynanıyor?

emregnss

Hectopat
APU işlemci ile ekran kartsız oyun oynanıyor deniliyor. Peki oyunu açarken oyun ekran kartı istemiyor mu?
Ve ne kadar süre ekran kartsız götürür APU?

Son düzenleyen: Moderatör:
APU işlemcinin içinde kendi grafik birimi olduğu için oyunlar ekran kartı istemiyor ancak APU sistem ile çift kanal bellek kullanmanız şart oyunlar için en azından AMD tarafında öyle. Fakat APU sistemle oynayabileceğiniz oyunlar Pubg Lite,CSGO gibi oyunlardır.

CSGO'yu bile düşük grafikte 100-120 fps ile oynamak için ayrı ayar yapman gerekiyor sis geldiği zaman fpsin 30-40'a kadar düşüyor. Rainbow düşük ayarda 60 fps oynayabiliyorsun. Tecrübe ettiğim için söylüyorum. 1 ay önce rx580 aldım artık Pubg de dahil hepsini yüksek grafikte oynayabiliyorum.

2200G APU ile kullanıyorum şu ana kadar rahatsız olduğum oyun olmadı son derece tatmin etti beni.
Oynadığım oyunlar : Metro Exodus dahil hepsi, Dirt Rally 2.0, PUBG, (Bunlar sadece oynadığım ağır oyunlar.)
Bütçen çok kısıtlıysa 2400G gibi APU'ları kullanmanı tavsiye ederim. Çift kanal da şart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı