Rehber APU laptoplarda tam performans alma rehberi

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
APU laptopları bilirsiniz. Çoğu performans özürlüsüdür. Aslında bu laptopların amacı işlemcinin yanında kaynağını RAM'den alırlar -çoğu zaman-.
Mesela buna örnek olarak A9-9420 gibi gerçekten özürlü bir işlemci bana göre en üsttedir. Bu rehberde -elimde geçici olarak kullanmış olduğum- laptopu -APU- performansını arttıracağız
1-Donanımsal arttırış:
1-A
burada yapabileceğiniz kısıtlı şeyler var.
Bunun ilki RAM'i çift kanal yapmak. Atıyorum RAM'iniz 4 GB. Siz bir 4 GB daha eklediniz. Şimdi aslında burada şu devreye giriyor. Çift kanal olduğu için RAM'lere düşen yük.
Sayısı azalıyor. Burada 8.1 olan RAM'de RAM'e binen yük sayısı 1/1 iken çift kanal oldğunda 1/2 oluyor. Bu da performansı arttırıyor.
2-B HDD olan bir laptopa sahipseniz bunu anakarta uyumlu bir SSD ile değişirseniz performansın yanında birçok şey de artacak -Windows'un içerisinde olan hizmetler-.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3- Yazılımsal arttırış:
1-Başlangıç

Siz bilgisayarınızı başlattığınız zaman kendini çalıştıran uygulamalar vardır. Bunlar her bilgisayar başladığında açılır.
Windows 7- başlat kısmına MSConfig yazıp kapatın.
Windows 10- görev yöneticisi> başlangıç *dikkat* gerekli olarak gördüğünüz hiçbir programı devre dışı bırakmayın! (sorumlusu ben değilim.)
2-Doğru driveri kurun.
En önemli kısma geldik. Aslında burası en çok apuluların yapması gereken bir ayar. işlemcinizin driverini kurun. üreticinin önerdiği driverida kurabilirsiniz.
Ben bir sürü oyun denedim. Özellikle rekabetçi oyunlarda:
Ekran kartı driveri ile; 14-33 FPS (Valorant)
İşlemci driveri ile; 23-41 FPS (Valorant)
3-gerekli ayarları yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı