APU sistem 7850K kasma sorunu

yunusemreu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Ben de APU sistemi topladım lakin bilgisayarı biraz kullanınca ve oyun oynayınca kasmaya başlıyor yavaş yavaş ve sonra iyice dırrrrtttt deyip donup kalıyor daha sonra bilgisayarı resetleyince sadece çalışıyor ama sistem açılmıyor. BIOS'u bile gelmiyor.
Yarım saat kadar bekleyip öyle normal şekilde açabiliyorum.
Belki ekran kartı yok diye böyle yapıyordur dedim RX 470 aldım. Taktım ama hala devam ediyor. Oyun falan oynayamıyorum ne olursa olsun.
Bir çözüm bulamadım. Lütfen yardım edin.

Sistem:
  • FRISBY FC-8865G 500W MidT ATX SİYAH KASA
  • AMD A10 7850K Soket FM2+ 3.7 Ghz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci R7 GPU
  • MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart
  • GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1866MHz CL10 Tek Modül Ram
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • ZALMAN CNPS7000C-ALCU 775/1156&754/939/940/AM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
  • ASUS RX470 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Satın aldığınız yer Vatan mı?
En kısa sürede PSU'nuzu değiştirin, kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir (belki de vermiştir). 500W +80 Bronz sertifikali PSU yeterlidir. Corsair veya Seasonic öneririm. Bundan sonra Frisby ve Everest almazsınız umarım.

Sıkıntı PSU'dan mı kaynaklı?
Evet Vatan. Konu hakkında bilgim yoktu. Gereğini yapacağım çok teşekkür ederim.

En kısa sürede PSU'nuzu değiştirin, kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir (belki de vermiştir). 500W +80 Bronz sertifikali PSU yeterlidir. Corsair veya Seasonic öneririm. Bundan sonra Frisby ve Everest almazsınız umarım.

Hocam PSU'dan pek anlamam. Bir marka ve model önerebilir misiniz?

Arkadaşlar PSU'yu değiştirdim. CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 550W 80Plus aldım ama sıkıntı hala devam ediyor. Yok mu bir bilen?

Yeni konular

Geri
Yukarı