APU sistem almak mantıklı mı?

mert_kebabci

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, aslında bu sorularım GameGaraj'dan APU sistem dizdim, GameGaraj'dan pollux 3APU.
Alacağım sitedeki sistem yetersiz geldi, ben RAM'i 16 GB yapıp 3200MHz'e çektim, anakartı BIOSTAR B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX yaptım. Alta zaten fotosunu atacağım, SSD, HDD benim elimde bulunduğu için alma gereğinde bulunmadım. İşlemcim Ryzen 5 3600G, ben GameGaraj'dan bu bilgisayarı alacağım. Bütçem 3K acilen bilgisayar lazım.

Mecburen APU sistem alacağım, 1 sene içerisinde ben bu sistemi güncelleyeceğim. Örnek veriyorum bir RX570 580 takacağım anakartı değiştireceğim.
Ama şu an acilen bir APU sistem toplama kararı aldım. Sizce mantıklı mı? (Ve GameGaraj'dan PC alınca kabloları falan geliyor mu alan varsa önceden hiç)

Dosya Ekleri

• GameGaraj.png
    GameGaraj.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 334
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba arkadaşlar, aslında bu sorularım GameGaraj'dan APU sistem dizdim, GameGaraj'dan pollux 3APU.
Alacağım sitedeki sistem yetersiz geldi, ben RAM'i 16 GB yapıp 3200MHz'e çektim, anakartı BIOSTAR B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX yaptım. Alta zaten fotosunu atacağım, SSD, HDD benim elimde bulunduğu için alma gereğinde bulunmadım. İşlemcim Ryzen 5 3600G, ben GameGaraj'dan bu bilgisayarı alacağım. Bütçem 3K acilen bilgisayar lazım.

Mecburen APU sistem alacağım, 1 sene içerisinde ben bu sistemi güncelleyeceğim. Örnek veriyorum bir RX570 580 takacağım anakartı değiştireceğim.
Ama şu an acilen bir APU sistem toplama kararı aldım. Sizce mantıklı mı? (Ve GameGaraj'dan PC alınca kabloları falan geliyor mu alan varsa önceden hiç)

Bence alabilirsin ileride RTX 2060 bile takabilirsin.

GameGaraj'dan PC aldım kutular vs yanında geliyor bir sorun yaşamadım. 3 bine ikinci el sistem bulabilirsin ama APU sistem işini görecek ise şu an mantıklı ileride ekran kartı ekleyerek seni birkaç yıl daha rahatlıkla götürür.

Şu an bende aynı şeyi düşünüyorum Ryzen 5 4750G ile bir sistem kuracağım 1 sene içinde güncelleyeceğim sizce mantıklı mı?

Ne kablosundan bahsettiğinizi anlamadım ama APU sistem gayet mantıklı.

Sistem bir APU sisteme göre güzel, ama güç kaynağı nasıl bilemeyeceğim. GameGaraj'ın kendi güç kaynağı sanırım, güvenemedim.

Güç kaynağının asıl markası GP olarak gözüküyor PSU'nun üzerinde. Ama şuana kadar bir sorun yaşayan olmadı. Galiba 2 kişide sorun çıktı GameGaraj değişim yaptı diye biliyorum.

Bence alabilirsin ileride RTX 2060 bile takabilirsin.
O işlemcinin darboğaz yapmadan adam akıllı besleyebileceği tek ekran kartı GTX 1650 Super. GTX 1660 ile kullanıldığında bile darboğaz yaparken ne RTX 2060'ı?

Son düzenleme:
Aga ben bir hata yapıp vakti zamanında APU aldım. Şimdi herkes "APU iyi bir kere" falan diyecek ama ben 6 yıldır APU kullanan biri olarak söyluyorum. Bak; pişman olursun, ömürleri kısa. Bir süre sonra eski performansının yarısına ulaşamıyorlar ve bugüne kadar çevremde APU kullanan hiç kimse memnun kalmadı. Ben genel stok ekran kartları ve APU'lar için konuşuyorum. Ryzen APU'yu bilemem ama A8 6410 beni kanser etti, öyle diyeyim. Yeniyken bile ömrümü çürüttü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı