APU sistem tavsiyesi

Bütçe
2500-3000
Staj yapan donanımcı hocamın attığı daha mantıklı hocam, bu bilgisayarın güç kaynağı kalitesiz ve düşük bir W değerine sahip ek olarak işlemci konusunda da daha geride gibi geldi bana.

Kasası ergonomik i3 8100 eski diye alınmaz diye bir şey yok ona bakarsan Ryzen 3 1200'de eski adama 3200G önerip bütçesini zorlamaya ne gerek var oyun oynamayacak ki ofis işleri vs i3 8100 işini rahatlıkla görür fiyatıda makul zaten sistemin.Geri kalan 600 tl si ise cebine kalsın monitör alır yada başka birşey.

Kasası ergonomik i3 8100 eski diye alınmaz diye bir şey yok ona bakarsan Ryzen 3 1200'de eski adama 3200G önerip bütçesini zorlamaya ne gerek var oyun oynamayacak ki ofis işleri vs i3 8100 işini rahatlıkla görür fiyatıda makul zaten.
Ergonomik kasa istediğini söylememiş arkadaş, o fiyata daha iyisi varken ona bakmam şahsen. Ayrıca sertifikasız+kalitesiz bir PSU var önerdiğiniz modelin.

Ergonomik kasa istediğini söylememiş arkadaş, o fiyata daha iyisi varken ona bakmam şahsen. Ayrıca sertifikasız+kalitesiz bir PSU var önerdiğiniz modelin.

PSU sadece enerji verecek gidipte ekran kartı olamayan oyun oynanmayan sisteme neden pahalı güç kaynağı kullansınki kaç Watt mesela sizin aklınızda?

PSU sadece enerji verecek gidipte ekran kartı olamayan oyun oynanmayan sisteme neden pahalı güç kaynağı kullansınki kaç Watt mesela sizin aklınızda?
Watt önemli değil Watt demiyorum size, kalite ve sertifikadan bahsediyorum şebekeden ne kadar çekeceği belli değil önerdiğiniz kartın, ayrıca kalitesiz olduğu için elektrik kesintisi gibi bir durumda sisteme zarar verme ihtimali var.

Watt önemli değil Watt demiyorum size, kalite ve sertifikadan bahsediyorum şebekeden ne kadar çekeceği belli değil önerdiğiniz kartın, ayrıca kalitesiz olduğu için elektrik kesintisi gibi bir durumda sisteme zarar verme ihtimali var.

Her masaüstü elektrik kesintisi yıldırım düşmesi vs olaylarında diken üstündedir evet kaliteli PSU kullanırsa belki bütün donanımı zarar görmez ama bu da kullanıcın ne kadar kaliteli ürün aldığı değil de PSU bağlı olduğu fişi prizden çıkarması önemli yani sorumluluğu.

Her masaüstü elektrik kesintisi yıldırım düşmesi vs olaylarında diken üstündedir evet kaliteli PSU kullanırsa belki bütün donanımı zarar görmez ama bu da kullanıcın ne kadar kaliteli ürün aldığı değil de PSU bağlı olduğu fişi prizden çıkarması önemli yani sorumluluğu.
Ne alaka? Elektriğin kesileceğini önceden sezebiliyorsanız burada değil işiniz Tedaş ile falan.

Geri
Yukarı