APU sistem toplama

Bütçe
3.500

ethem seherr

Hectopat
Herkese iyi Sosyaller arkadaşlar. Bu hafta içerisinde APU sistem toplamayı düşünüyorum, öncelikle elimdeki parçaları sıralıyorum aşağıya.
Thermaltake TT-500AL-1-NC güç kaynağı elimde mevcut. Toplayacağım sisteme yeter mi?

psu.jpeg

Thermaltake'in Soprano RS model kasasını kullanacağım.

Aynı zamanda elimde mevcut olan 120 GB HyperX SSD, 500 GB WD Black ve 700 GB Samsung harddisklerimi takacağım.

Sıfır olarak alacaklarım. Bütçem 3.500 civarı.

Şimdiden yardımcı olan herkse teşekkürler. Parçalarda herhangi bir uyumsuzluk vesaire yaşar mıyım? Değiştirmem gereken parça varsa belirtirseniz sevinirim.

Hocam RAM'leri birazcık daha yükseltebilirsiniz. APU'da en iyi performans için 3600 MHz öneriyorum ben.

3542₺
Eğer bütçene sığdırabilirsen güç kaynağını da değiştir bence. Eski bir PSU sonuçta.

Ryzen 3 3200G yerine Ryzen 3 4300GE tercih etseniz daha iyi olur.

Hocam Vega 8 ile Vega 6 arasında performans farkı var diye biliyorum 1 yıl kadar böyle kullanacağım daha sonra ekran kartı alacağım için bu işlemci daha faydalı değil mi?
Güzel toplamışsınız. Ancak SSD değiştirmeniz lazım. 500W yeter.

Ne önerirsiniz hocam.

Hocam Vega 8 ile Vega 6 arasında performans farkı var diye biliyorum 1 yıl kadar böyle kullanacağım daha sonra ekran kartı alacağım için bu işlemci daha faydalı değil mi?

Ne önerirsiniz hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3542₺
Eğer bütçene sığdırabilirsen güç kaynağını da değiştir bence. Eski bir PSU sonuçta.

Hocam kasa şu anlık işimi görüyor daha sonra ekran kartı ekleyince değiştireceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyatı ayarlayabilirsem bakacağım hocam.
Güzel toplamışsınız. Ancak SSD değiştirmeniz lazım. 500W yeter.

SSD öneriniz var mı hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı