APU sistem ve monitör önerisi

furcoder

Femtopat
Katılım
12 Mart 2022
Mesajlar
5
Merhaba,
Ofis programlarını ve bu programlardan daha hafif birkaç programı çalıştırabilecek bir sistem arayışı içerisindeyim. Sistem gün içerisinde 12 saat civarında açık kalacağından güç tüketimi düşük olacak APU sistem aramaktayım. Sistemin yanında görüntü kalitesi yüksek monitör tavsiyelerinize de açığım. Bütçe konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.
Şimdiden teşekkürler.
 

Itechin.g

Hectopat
Katılım
18 Aralık 2017
Mesajlar
3.448
Çözümler
5
İtopya, Sinerji, Gaming gen, GameGaraj bütün sitelere baktım hocam. APU olarak en ucuzu bu gibi duruyor. Fakat bence ekranı ikinci el olarak alın 75Hz 24 inç bir monitörü 1000 TL ve hatta daha altına getirebilirsiniz o şekilde ve APU işlemciler bu ara fazla pahalı onun yerine GT710 gibi giriş seviyesi bile olmayan bir ekran kartı işinizi görür yanına bir tane R5 1600 ya da bulduğunuz daha ucuz bir AM4 işlemciyi alsanız size yetecektir.
 
KS
KS
F

furcoder

Femtopat
Katılım
12 Mart 2022
Mesajlar
5
Teşekkür ederim @Itechin.g . APU tercih etme sebebim oyun oynanmayacak ve ağırlıklı olarak ekran kartına ihtiyacı olan programlar kullanmıyoruz. Monitörde görüntü kalitesinin yüksek olması yeterli. Ücret konusunda bi kısıtlama yok. Sanırım tavsiye ettiğiniz Acer markalı bu monitör yeterince işimi görecektir.
 

VİPER34

Decipat
Katılım
15 Aralık 2020
Mesajlar
4.397
Makaleler
6
Çözümler
8

Naoto

Centipat
Katılım
19 Aralık 2021
Mesajlar
1.517
Çözümler
2
Teşekkürler. Mini ITX sistemler hakkında yorumunuz nedir? Örneğin ASRock'ın DeskMini sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Üstüne işlemci ram ssd eklemek gerekiyor, son durumda pahalı olacağını ve fiyatını haketmeyeceğini düşünüyorum. Düşük bütçede Micro ATX sistem önerisi:
 
Son düzenleme:
KS
KS
F

furcoder

Femtopat
Katılım
12 Mart 2022
Mesajlar
5
Üstüne işlemci RAM SSD eklemek gerekiyor, son durumda pahalı olacağını ve fiyatını haketmeyeceğini düşünüyorum.

Mesaja eklediğiniz ürünler mini ITX kasa uygun değil sanırım değil mi?
 
Yukarı