APU Sisteme RX 550 Alınır mı?

exclusive07

Kilopat
Yer
Beverly Hills, Kaliforniya
Merhabalar.

2015 yıl başında Technopat'ın meşhur APU sistemini satın aldım. İleri de ekran kartı alırım diye düşünüyordum. Açıkçası pek ilgilenmedim. Uzun zamandır yeni bir HDD almayı planlıyordum. 400-450 lira civarında bir 2TB HDD olarak. Yalnız geçenlerde sistemde bir problem yüzünden diski sıfırlarken yanlışlıkla 1 TB olan depolama diskini sıfırladım. Tekrar geri getirmeye üşeniyorum doğrusu. 1 TB boş disk işimi göreceğini sanıyorum. O yüzden bu 450 lira civarında bütçemi başka bir şeye ayırmak istiyorum.

Aklımda;
  1. 120 GB SSD yerine 500 GB SSD almak.
  2. RAM'leri 16 GB'a yükseltmek
  3. ASUS RX550 Arez
Bilgisayar programcılığı okuyorum. O yüzden pek oyunlarla aram yok ama kafam eserse oyun oynayabilirim. MacOS kurmaya yeltendim yalnız ekran kartım yetersizdi. İleri de swift programlamaya geçersem ekran kartının işime yarayacağını düşünüyorum. Hazır vatanbilgisayarda %18 KDV indirimini bulmuşken 417 liraya ASUS RX550 Arez almakta var.

Eğer ekran kartı alırsam 2 GB RAM'den kazanmış olacağım.

Sizce bu sisteme bu ekran kartını alsam macOS için yeterli gelir mi?

Veyahut fark etmeyecekse hangisini yapmam mantıklı olur?

(Sistem özellikleri imzamda)

RX 550 cok yetersiz bir kart. 2. el 4 GB RX 560'i o fiyatlara bulabiliyorsunuz zaten. Ya da 100 TL daha ekleyip RX 570 alir uzun sure kart dusunmezsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı