Apu Vs AMD FX6300

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
Merhabalar, benim size birkaç sorunum olacak. Ben 2 sistem arasında kararsız kaldım. Hangi sistemi almalıyım? Alttaki sistemi alsam, diğer bileşenleri değiştirebilirim. ( 140 GB HarDDisk' im var. Psu değiştirebilirim. Kulaklık falan alabilirim.)
apu.png

amd.png
Bu yukarıdaki sistemi alsam. Bazı bileşenler gecikecek. Bazıları hiç alınmayacak bile olabilir. Eskiden açtığım benzeri konular tarafından özür dilerim. Ama açtığım eski konularda aradığım cevapları bulamadım. Sizce hangi sistem? ''Hangi bileşenler lazım'' gibi sorular sormayın lütfen. Tam tekmil mi alınmalı yoksa para biriktirerek gecikmeli mi? Bu arada oynamak istediğim oyunların türleri FPS. Battlefield olsun COD olsun. Bu gibi oyunlar. Arada minecraft gibi oyunları oynamak için istiyorum.

Apu sistem 6800k olduğu için kötü. 7850k olsaydı belki bir şey diyebilirdik ama 6800k para vermeye değmez. 2. sistem daha iyi ayrıca 140gb harddisk işinize yaramaz eski bir harddisk olmalı bu yüzden yeni bir sisteme takılması saçma olur. Ramler 1866mhz olursa daha iyi olur.

Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Yani 2.sistemi al ve rahatına bak diyorsunuz. Anladım. Yani bazı donanımlar gecikmeli olsa da olur diyorsunuz.

Ben Apu alacaktım. Ancak sonradan çözünürlüğüm düşük olduğundan ileride ekran kartı alacak olsam darboğaz yapacağını düşündüm almadım. İleride ekran kartı almamayı düşünüyorsanız, çok da uzun soluklu olmasına gerek yok diyorsanız Apu alın. Ancak 6800k da düşük bir model. O yüzden ikinci sistem daha mantıklı görünüyor.

Zaten monitörümde dalgalanmalar başladı. (Kaç senelik bilgisayar abimden kaldı bana :( ) Yakında monitör de değiştirmeyi planlıyorum. @Akif ''Uzun soluklu olmasını istemiyorsanız'' demiştiniz. Ben tam anlamadım. Ne anlama geliyor? Şuanki çözünürlüğüm 1360X768. Bana bide 300TL'ye kadar monitör önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Zaten monitörümde dalgalanmalar başladı. (Kaç senelik bilgisayar abimden kaldı bana :( ) Yakında monitör de değiştirmeyi planlıyorum. @Akif ''Uzun soluklu olmasını istemiyorsanız'' demiştiniz. Ben tam anlamadım. Ne anlama geliyor? Şuanki çözünürlüğüm 1360X768. Bana bide 300TL'ye kadar monitör önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Yani şöyle. Apu sistemin geleceği çok yok açıkçası. Örneğin A10 7850K BF4 1080p'de medium ayarlarda rahat bir şekilde oynatıyor. Ancak üzerine bir de R7 250 eklenince performans artıyor. Neden böyle dedim bilmiyorum. :D Apu da olur. Ancak yine de diğerini upgrade ile daha uzun süre kullanabilirsiniz. Şayet FX X6 6300, A10 7850K'dan daha iyi bir işlemci. Bu yüzden ilerideki ekran kartlarına X6'nın yapmayacağı darboğazı, 7850K yapabilir.

Monitör: Aoc 21.5" E2250Swdnk Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı