APU vs SkyLake Sistem

TheLyre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim aklıma takılan bir soru var. Şimdi Vatan Bilgisayar'da 850 TL'ye bir APU sistem topladım. Yani sadece işlemci, RAM ve anakart aldım. Bir de İntel tabanlı SkyLake topladım. O da 1200 TL gibi bir fiyat tuttu. Tabi ki SkyLake'nin APU'dan iyi olduğunu biliyorum. Fakat pek bütçem yok, yani ailemi de çok zorlamak istemiyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Uzun lafın kısası: SkyLake ile APU arasında 400 - 450 TL ödemeye değer bir fark var mıdır? SkyLake beni APU'ya göre kaç yıl fazla idare eder? Ya da şimdi APU alsam 1-2 yıl sonra ekran kartı almak mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
6098 da kullanacağın ekran kartını 7890 da da kullanabileceğini düşünüyorum. Ama apu bir 750 ti olamaz oda ayrı bir konu.

Dostum pc'yi ne amaçla kullanacağına göre değişir sorunun cevabı. Onu cevaplarsan mantıklı bir tavsiye verebilirim.Ayrıca i3 6098p yerine 50 lira daha eklenip i3 6100 alınması her durumda daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı