Aquarius kasa 120 mm fan önerisi

mr.sandman

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar.

Uzun zamandır forumu takip ediyordum ancak üye olmak şimdiye kısmet oldu. Forumda verdiğiniz bilgilerle şekillenen daha yeni toplamış olduğum Aquarius kasada stok soğutuculu R5 3600, RTX 2060 Super, B450 Tomahawk Max bir sistemim var.

Oyun durumunda işlemci sıcaklıkları 75-78, GPU sıcaklığı 78-80 dereceleri buluyor. Kasada standart olarak gelen fanların çok etkili olmadıklarını okumuştum. Şimdilik sıvı soğutucu düşünmüyorum. Belki yaza doğru CPU fanını da değiştiririm. O nedenle egzoz fanı olarak Akasa Viper 12 cm aldım. Ancak ne derece yeterli geleceğini kestiremediğim için öndeki üç fanı da Corsair LL120 ya da Corsair ML120 ile değiştirmekte kararsız kaldım. Bu fiyatlara değip değmeyeceğini merak ediyorum. Her ne kadar RGB'den şu an çok hazzetmesem de, olmuşken RGB olsun diye düşünüyorum. Yine de RGB olmayan ama bu fanları geride bırakacak önerilere de açığım. Bu konu ile ilgili sizlerin fikrini almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanlış anlamayın ama 3 Fan'a 1000₺ vereceğinize daha iyi bir kasa alın kendinize. Ne gerek var fan alıp masraf yapmaya bu kasaya.

İllaki alacağım derseniz sicleflow alın.

Maadem 1000 1100₺'ye fan alabiyorsunuz daha düzgün ve daha iyi bir kasaya geçiş yapın. 1000₺ o kasaya yatırım yapılmamalı yapmayın. Gereksiz daha ferah, daha geniş, daha sağlam bir ürün almak varken fanlara para bayılmak mantıksız.

Aquarisin içindeki fanlar dahil ederi 400 TL zaten. 800- 1000 TL'lik fana ne gerek var?

Viper candır. 1900 RPM, 83 CFM.

Fana 1000 TL verebiliyorsanız yeni kasa alın daha iyi.

Hocam yanlış anlamayın ama 3 Fan'a 1000₺ vereceğinize daha iyi bir kasa alın kendinize. Ne gerek var fan alıp masraf yapmaya bu kasaya.

İllaki alacağım derseniz sicleflow alın.

Maadem 1000 1100₺'ye fan alabiyorsunuz daha düzgün ve daha iyi bir kasaya geçiş yapın. 1000₺ o kasaya yatırım yapılmamalı yapmayın. Gereksiz daha ferah, daha geniş, daha sağlam bir ürün almak varken fanlara para bayılmak mantıksız.
Yanıtlarınız için ikinize de teşekkür ederim. Bu fiyat bandında iyi bir hava akımı sağlayacak, fanları değiştirmeye gerek kalmayacak kasa önerileriniz nedir?

Yanıtlarınız için ikinize de teşekkür ederim. Bu fiyat bandında iyi bir hava akımı sağlayacak, fanları değiştirmeye gerek kalmayacak kasa önerileriniz nedir?

700 TL. Arkaya bir 200 TL'lik fan takarsanız mis gibi olur.

TD500'de egzoz fanı da bulunmakta. Normal 3 fanlısı olsaydı onu atardım 980₺ idi.

700 TL. Arkaya bir 200 TL'lik fan takarsanız mis gibi olur.

TD500'de egzoz fanı da bulunmakta. Normal 3 fanlısı olsaydı onu atardım 980₺ idi.
Fan ile başlayıp kasaya dönüyorum sanırım. iCUE 465x'de kendi sitesi ve alışveriş sitelerinin yorumlarında benim de almayı düşündüğüm LL120 fanlarının olduğu yazıyor. Fanlar yerine doğrudan bu kasayı almak çok daha mantıklı duruyor.

Konuyla bağlı olarak, Viper 3 adet LL120'nin getireceği havayı sorunsuz şekilde tahliye eder mi? Güç/performans konusunda bir problem yaşama ihtimali olur mu?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı