Aquarius RTX 3050 fiyatı arttı

246675

Kilopat
Makaleler
6
Bugün stokta yokken 11.600TL'ydi şimdi 11.999TL. Ümit yavaş yavaş azalıyor, ben düzgün yeni bir sistem alamayacağım galiba 🥲

Ben de bir Casper kurbanı olarak istiyorum bunu almayı, diğerleri için de üzülüyorum belki ilk bilgisayarları olacak.
E-sporcu olmayacaksanız veya çok zengin değilseniz bu parayı vermenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Daha ucuz sistemlerle de 1080p 60 FPS AAA oyunları oynayabilirsiniz.

E-sporcu olmayacaksanız veya çok zengin değilseniz bu parayı vermenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Daha ucuz sistemlerle de 1080p 60 FPS AAA oyunları oynayabilirsiniz.
Sistemin fiyatının 20000TL'ymiş gibi söylüyorsunuz bunu hocam, bu sistem ucuz olması gereken bir sistem. Ama değil.

Hocam tamam ama yüksek bir sistem değil ki? RTX 3000 serisinin en düşük ekran kartı var üstünde. İlla eski bir kart mı almamız lazım biraz güncel alamıyor muyuz hiçbir şey Türkiye'de?

Sistemin fiyatının 20000TL'ymiş gibi söylüyorsunuz bunu hocam, bu sistem ucuz olması gereken bir sistem. Ama değil.
12.000 de pahalı benim için, 20.000 de pahalı. Yaşlı dayılar gibi konuşmak istemiyorum ancak E-spor düşünülmüyorsa mantıklı bulmuyorum ben. Farkındayım bu kadar pahalı olmaması gerektiğini. Altı üstü bilgisayar olduğunun ve döviz yüzünden bu kadar pahalı olduğunun da farkındayım ancak yapabileceğimiz bir şey yok. RX 570 4 GB ekran kartım da çoğu oyunda 60 FPS veriyor.
Hocam tamam ama yüksek bir sistem değil ki? RTX 3000 serisinin en düşük ekran kartı var üstünde. İlla eski bir kart mı almamız lazım? Biraz güncel alamıyor muyuz hiçbir şey Türkiye'de?
Fiyatı ben belirlemiyorum, 12.000 TL'ye 3 asgari ücret olarak bakıyorum ben. 3 asgari ücrete bilgisayar alınmaz benim için. Yayıncısındır, E-spor ile uğraşıyorsundur orası farklı.

Bu ekran kartı 250 dolar.

Güncel kurla 3400 lira yapıyor.

11400F işlemci - 2.390 lira

H510 Anakart - 1.140 lira

crucial ballistix Ramler - 1000 lira

M2 SSD - 830 lira

Kasa+ Power - 1370 lira

Toplam 10.130 lira perakende fiyatları.

Bu firmaların toptan veya dip fiyatlardan bu malları aldığını varsayarsak 8-9 bin liraya topluyorlar. Fiyatlar yüksek tabi fakat asıl sorunun dolar olduğunu ve alım gücümüzün dipte olduğunu unutmamak lazım.
Bu oldukça düşük bir sistem. Giriş seviyesinin altı hatta. Daha ne kadar düşük bir sistem toplamalı insanlar ?

12.000 de pahalı benim için, 20.000 de pahalı. Yaşlı dayılar gibi konuşmak istemiyorum ancak E-spor düşünülmüyorsa mantıklı bulmuyorum ben. Farkındayım bu kadar pahalı olmaması gerektiğini. Altı üstü bilgisayar olduğunun ve döviz yüzünden bu kadar pahalı olduğunun da farkındayım ancak yapabileceğimiz bir şey yok. RX 570 4 GB ekran kartım da çoğu oyunda 60 FPS veriyor.

Fiyatı ben belirlemiyorum, 12.000 TL'ye 3 asgari ücret olarak bakıyorum ben. 3 asgari ücrete bilgisayar alınmaz benim için. Yayıncısındır, E-spor ile uğraşıyorsundur orası farklı.
Hocam kusura bakmayın da kimse sizin fikrinizi belirtmenizi istemedi burada. Ortada saçma bir şekilde fiyat şişirme var biz burada 12 bin çok para diye tartışmamızın bir alemi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı