Araba fiyatları düşer mi?

Bir yıldır piyasayı takip ediyorum ve uzun süre bekledim düşer diye. Düşmediği gibi durmadan arttı. Düşer diyenler yüzünden çoğu kişi maalesef daha fazla para verip almak durumunda kaldı. Bir arkadaşım 9 ay önce aldığı 70 bin TL'lik aracını 40 bin TL kar ederek iki hafta önce sattı. İnanılmaz artışlar var kar edenler de haddinden fazla. Artsa nereye kadar artacak ben de merak ediyorum.

Bir yıldır piyasayı takip ediyorum ve uzun süre bekledim düşer diye. Düşmediği gibi durmadan arttı. Düşer diyenler yüzünden çoğu kişi maalesef daha fazla para verip almak durumunda kaldı. Bir arkadaşım 9 ay önce aldığı 70 bin TL'lik aracını 40 bin TL kar ederek iki hafta önce sattı. İnanılmaz artışlar var kar edenler de haddinden fazla. Artsa nereye kadar artacak ben de merak ediyorum.

97 broadway 2-3 yıl önce 12-13 bin TL bandında idi. İleride ilk araba olarak bunu alırım diye düşünüyordum. Şimdi adamlar 24 bine falan satıyorlar. 29-32 vb diyende çok şaşırdım ve vazgeçtim. Tofaş serisi desen oda aynı 20 falan. Bu fiyatlara o arabalar alınmaz aşırı pahalaşmış. Ama ben şöyle düşünüyorum o parayı veren var demek ki millet daha fazlasını istiyor.

@Nicksizsahis Ben de derdim bu arabalar bu para etmez diye ama şundan emin oldum piyasadan şikayet edenler kadar alanlar da çok. Artık kabullenilmiş artan piyasa var. Yok indirim olacak inecek diyenler varsa nedenlerini açıklasın. Kesinlikle ineceğini düşünmüyorum. ( Piyasanın düşmesinden yanayım )
Bu arada sadece artan araba fiyatı değil. Ev fiyatları da çok yükseldi. Ya da markete girenler bilir ne kadar artışlar olduğunu.

Sifir araba arzinin yil sonuna dogru artmasi ongoruluyor. Bunun neticesinde ikinci el piyasasinda dusus olmak zorunda. Halihazirda ikinci el piyasasi yuksek ama akil almaz derecede yuksek. Bu artisin balon oldugunu dusunuyorum.

3 yil once 45 K TL civarina sattigim Opel Astra J aracin emsalleri syan 110 K TL civarinda ilanlarda. Pek gercekci gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı