Araba fiyatları neden böyle?

Emrella

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
1614509356510.png

Bakın burada sıradan bir araba var değil mi? Günlük hayatımızda görebileceğimiz ortalama bir araba.
Peki almanlar ne kadar ödüyor bu arabaya? 3.450 Euro yani birkaç ay para biriktirip alabilirler. Gayet güzel.
Peki ya bizde nasıl oluyor?

1614509494709.png

Evet, bu araba 140 bin TL. Evet 140 bin peki neden böyle fiyatlar Allah aşkına? Halkımız nasıl izin veriyor bu duruma, ve buna da şükür diyoruz?
Aklım almıyor çıldıracağım, yardım edin. Yıl farkı kilometre farkı demeyin, bu kadar fark edemez. Bir 18 olayım, biraz param olsun, bu ülkeden arkama bakmadan gideceğim.

Gerçekten haklısınız fiyatlar uçuk sözüm yok ama her dakika aynı şeylerden sıkılmadınız mı halk izin vermese eline ne geçicek , ne yapabilecek. Araba almama grevi mi yapacağız ? ÖTV MTV fiyatları yıllar boyu sabit kalsa bile araba fiyatları durmayacak çünkü bayiiler araçlarında aylar içerisinde sürekli zam uyguluyor. Ne zamanki Türkiye bir üretim ülkesi ihracat ülkesi olur işte o zaman durum düzene (umarım) girmeye başlar.

Gerçekten haklısınız fiyatlar uçuk sözüm yok ama her dakika aynı şeylerden sıkılmadınız mı halk izin vermese eline ne geçicek , ne yapabilecek. Araba almama grevi mi yapacağız ? ÖTV MTV fiyatları yıllar boyu sabit kalsa bile araba fiyatları durmayacak çünkü bayiiler araçlarında aylar içerisinde sürekli zam uyguluyor. Ne zamanki Türkiye bir üretim ülkesi ihracat ülkesi olur işte o zaman durum düzene (umarım) girmeye başlar.
Umarım.

İkinci el sıfırdan pahalı çünkü sıfır aracı hemen gidip bayien alamıyorsun sen gittiğinde 3-6 ay arasında ülkeye geliyor ve 3-6 ay önceki fiyata göre almıyorsun bulunduğun günün koşullarına göre alıyorsun. Ülkedeki ekonomik bozukluk ve bir günün diğerini tutmaması olduğu sürece 2. el araba hem insanın elinin altında hem de böyle bir stresi olmuyor alanında satanında. O yüzden değişim şart ülkemizde. Sevgiler.

Böyle geldik böyle gideceğiz arkadaşlar, bu ülkeden umudu olan umutlanmasın. Kendinizi başka ülkelere atmaya bakın. 50 sene önce ile bir farkımız yok hatta daha gerideyiz, gün geçtikçe daha da geriye gideceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı