Araba satın alım işlemleri nasıldır?

Tkazgan

Centipat
Arkadaşlar yarın FIAT bayisinden egea hatchback urban Plus alacağız. Satın alım işlemleri nasıldır? Bayide araba yoksa kaç günde gelir? Parayı nakit mi alıyorlar yoksa araba geldigi zaman toplumu alıyorlar? Deneyimli olan biri paylasirsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde ücreti alıp bekletirler. Araba gelince ararlar. Ama Fiat stok sıkıntısı çekmez diye düşünüyorum.

Teslimat ileri tarihte yapılacaksa, sözleşme tarihi ve teslimat tarihi arasında fiyat arttırımı yapan bayiler var. O konuları detaylıca konuşun derim. Teslimatta herhangi bir fiyat arttırımı olmayacağının garantisini muhakkak konuşun. Şimdiden hayırlı olsun. Şimdi durum nedir bilmiyorum ama, bunu yaşayan tanıdık insanlar oldu. Peşin ödeme yapıp aracı teslim aldığında fiyatın artması ile karşılaşan insanlarda oldu. Böyle bir sorun yaşanacağını zannetmem ama siz yine bir konuşun. Sürekli olarak araç piyasası artabilir. 3 ay önce 108.500 TL'ye aldığım araç şuanda 203.000 TL'den satılıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yarın FIAT bayisinden egea hatchback urban Plus alacağız. Satın alım işlemleri nasıldır? Bayide araba yoksa kaç günde gelir? Parayı nakit mi alıyorlar yoksa araba geldigi zaman toplumu alıyorlar? Deneyimli olan biri paylasirsa sevinirim.
Biz 3 sene önce Egea Sedan Lounge Paket aldık. Kurşun grisi depoda vardı. 2 hafta içinde plakası vs. taksit ve kredi işleri halledildi ve teslim ettiler. Şuan ne kadar sürer bilmiyorum. Özel bir ürün dahil değilse aşağı yukarı 1-2 hafta sürer sizde de. Krediyle, taksitle vs alacaksınız zaten söyleyip yönlendiriyorlar. Nakitleyse tam olarak bir şey diyemem.

Teslimat ileri tarihte yapılacaksa, sözleşme tarihi ve teslimat tarihi arasında fiyat arttırımı yapan bayiler var. O konuları detaylıca konuşun derim. Teslimatta herhangi bir fiyat arttırımı olmayacağının garantisini muhakkak konuşun. Şimdiden hayırlı olsun. Şimdi durum nedir bilmiyorum ama, bunu yaşayan tanıdık insanlar oldu. Peşin ödeme yapıp aracı teslim aldığında fiyatın artması ile karşılaşan insanlarda oldu. Böyle bir sorun yaşanacağını zannetmem ama siz yine bir konuşun.

Fıat arabalarda ürünün fiyatı arttığında iptal edebiliyoruz galiba ben öyle duydum fiat da arabayı satamama gibi bir olay olmadığı için gerekirse iptal edebiliyoruz.

Banka hesap numaraları verirler ve siz oraya EFT yaparsanız ki onlarda vergi ve plaka gibi ücretleri yatırıp işlemlere başlasınlar. Bu konular bayi'den bayiye değişebilir en güzel bilgiyi onlardan alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı