Araba Sürmek için Boş Alan

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar, selamlar. Istanbul Pendik'te ikamet ediyorum. Yaşım 16, 17 olacağım. Babam arabayı memlekette veriyor boş alan olduğu için ancak Istanbul'da boş alan olmadığı için istemiyorum bile. Araba sürmeyi öğrenebileceğim boş alanlar var mı Istanbul'da bildiğiniz? Araba Honda Civic otomatik şanzıman. Teşekkür ederim.

Yani oraya yakın değil ama Kazlıçeşme marmaray istasyonunun yanında otopark var isparkın. Genelde oradaki boş alanı kullanıyor herkes. Bazen de Ayrılık çeşmesinin oradaki isparkta oluyorlar. Pendik metro vb bir yerde geniş boş bir otopark varsa deneyebilirsin bence.

Yani oraya yakın değil ama Kazlıçeşme marmaray istasyonunun yanında otopark var isparkın. Genelde oradaki boş alanı kullanıyor herkes. Bazen de Ayrılık çeşmesinin oradaki isparkta oluyorlar. Pendik metro vb bir yerde geniş boş bir otopark varsa deneyebilirsin bence.
Valla oraya arabayla gider mi babam bilmiyorum. Pendik Metro'nun yanında otopark vb. yok maalesef. Istanbul'da böyle alanlar bulmak cidden zorlaştı.

Kardeşim 18'ine basana kadar öğrenme, ne olur yani öğrenmesen ? 17'inde öğrendin diyelim sonra ehliyetsiz bir biçimde trafiğe mi çıkacaksın ? Ne gereği var 17'inde öğrenmenin ? 1 yıl daha sabret ehliyet kursuna git.(Bunu dememin sebebi ülkemizde bir sürü gencin erken yaşta araba sürmeyi öğrenip trafiği birbirine katmasıdır.)

Acele eden ecele gider.
Dünyada olmayı zaten sevmiyorum ama öğrenmek istiyorum otobana geçip 170 180 basmak amacım değil :) Ehliyeti aldığımda direkt olarak kullanmaya başlamak için istiyorum. Ayrıca ehliyetsiz araba şehir içinde kullanmıyorum kullanılmasına da karşıyım merak etmeyin babam da vermiyor zaten :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı