Araba sürmeyi bilmeyenlere dikkat!

Dexter Vex

Hectopat
Yer
Kilis
Daha fazla  
Herkese merhabalar, bugün sizlere başımdan geçen bir olayı anlatacağım. Olay saat 17.35 sularında gerçekti. Ben motorum ile eve doğru ilerliyordum. Bizim evin orda böyle arabaların park ettiği bir yer var, ben oranın önünden geçerken birden bir araba bana yandan çarpıyordu. Ben santimlerle sıyrıldım. Kornaya uzunca bir süre basarak durdum, adama baktım, adam da bana baktı ve sanki hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Yani buradan çıkartılacak ders, adam akıllı araba sürmeyi bilmeyen çok insan var. Ayna kullanmayı değil önlerine bile bakmayı bilmiyorlar. Lütfen dikkat edelim...

Ekran görüntüsü 2021-04-15 111100.jpg

Yetki olsun herkese bedava zorunlu ehliyet kursu yaptırır ve sınavın zorluğunu cidden artırırdım. Bu ne ya herkes araba kullanabiliyor/kullanmaya çalışıyor.

Geçmiş olsun. Allah daha beterlerinden saklasın.

Bir benzeri Mersin'de başıma geldi. Özellikle dört yol ağızları çok sıkıntılı. Kimse motorcuları adam yerine koymuyor. Yoldan devam etmeye kalkarken adam üstüme çıkıyordu son saniye gaz açarak kurtardım. Bir de üstüne yetmez gibi üstüme yürüdü. Cidden diyecek çok söz yok.

Bir benzeri Mersin'de başıma geldi. Özellikle dört yol ağızları çok sıkıntılı. Kimse motorcuları adam yerine koymuyor. Yoldan devam etmeye kalkarken adam üstüme çıkıyordu son saniye gaz açarak kurtardım. Bir de üstüne yetmez gibi üstüme yürüdü. Cidden diyecek çok söz yok.
Geçmiş olsun. Herkese ehliyet verince öyle oluyor. :(
Ehliyet verirken bir İQ testi zorunluluğu olması lazım kesinlikle.
Evet olmalı ki herkesin ne ... olduklarını anlasınlar.

Geri
Yukarı