Arabanın arka tarafından gelen ses

drocco

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Işıklarda yavaşlayıp durduğumda 2-3 saniye sonra arkadan küt diye içten boğuk bir ses geliyor bazen şerit değiştirirken geliyor.
Sorun nedir acaba bilen var mı?
Hyundai I20.

Balans ayarından olabileceği söylendiği için balans ayarı yaptırdım. Hala aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Işıklarda yavaşlayıp durduğumda 2-3 saniye sonra arkadan küt diye içten boğuk bir ses geliyor bazen şerit değiştirirken geliyor.
Sorun nedir acaba bilen var mı?
Hyundai I20.

Balans ayarından olabileceği söylendiği için balans ayarı yaptırdım. Hala aynı.

Bana balans ayarı ile alakalı gibi geldi hız yaparken yalpalanmıyorsa vs. balanslarda sorun yoktur süspansiyonlardan gelmiş olabilir mi? @326001
Bana balans ayarı ile alakalı gibi geldi hız yaparken yalpalanmıyorsa vs. balanslarda sorun yoktur süspansiyonlardan gelmiş olabilir mi? @326001

Arka takımdan kaynaklı olma olasılığı fazla.

Tek bir ses küt diye tek bir ses. Yani seri takırtı sesi değil
Video çekemem ya ne zaman geleceği belli olmuyor sesin bazen hiç gelmiyor bazen çok geliyor
Arabayı nereye götürmem lazım bu ses için hangi usta ilgilenir?

Tek bir ses küt diye tek bir ses. Yani seri takırtı sesi değil
Video çekemem ya ne zaman geleceği belli olmuyor sesin bazen hiç gelmiyor bazen çok geliyor
Arabayı nereye götürmem lazım bu ses için hangi usta ilgilenir?
Ya takozdan ya burçtan hocam muhtemelen, eğer aracın garantisi devam ediyorsa yetkili servis ilgilenir. Garantisi devam etmiyorsa amortisör ustaları ilgilenecektir.

Tamam sağol amortisör ile ilgilenen bir ustaya götürüp sesi anlatacam oda bakacak bir sorun varmı diye doğru mu

Araç durduktan sonra ses geliyor ise alt takımlara falan bakmak anlamsız. Hareketli parça olarak geriye motor ve şanzıman kalıyor. Aracınız otomatik vites ise büyük ihtimal vuruntuyu yapan şanzımandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı