Arabayı istop ettirmeden kaldırma

• Konuyu başlatan Mert Özdemir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 81B
Dizel düşük devirde benzinliden daha güçlü çalışır, zaten dizel aracın devri çok fazla çıkmaz. Çok yüksek devirlerde kullanılsa bile kısa süre de yağ yakma, üfleme falan filan yapar. Benzinli de stop etmez ama debriyajı iyi bilip kavrama noktasını anlamak önemlidir. Araç sehir halindeyken daha hiç debriyaja tam basmadım, insan üşeniyor. Kavrama noktasına geldinmi vites değiştirilebilir, sorun olmaz ama tecrübe gerekli yoksa cart cut hooop şanzıman kucağa... Ayrıca bu aracı da sattığımda triptınik alıcam, yeter artık debriyajlı araç sıktı...

Aynen abim debriyaj hamallık resmen. Biz de arabayı bu sene değiştirip otomatik bir araba almayi planlıyoruz. Otomatik bir Mercedes sürme imkanım olmuştu. 20 saat sürmek gerekse yorulmadan sürülür o araba :)

Triptonik en iyisi, zaten bir yaştan veya belli bir süreden sonra heleki sürekli trafikteyseniz debriyaj sıkıyor. Şimdiki aracımı sattıktan sonra ki şimdilik satmayı düşünmüyorum, kesin triptonik alıcam. Dizel araçta sevmiyorum, benzinli-triptonik idealim :)

Her zaman manuel tercihim olacaktır. Ama elime Smg veya Dsg şanzıman gelirse neden manuel süreyim :). Dsg arabada sürdüm manuelde yaşım 13 pek anlamam ama manuel daha zevk verici hele o gazı sonuna kadar kökleyip debriyajdan ayağımı çektiğimde ortalık toz duman olmuştu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı