Araç Cam Filmi Yasağı ve Görünürlük

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, aracıma cam filmi yaptırmayı düşünüyorum. 2 numara veya 3 numara yaptıracağım. 3 numaraya ceza yazıldığını söylediler, doğru mudur? 3 numara yasak mı? Bir de 2 numara yaptırırsam içerisi çok gözükür mü? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Ön cam tamamen yasak olup diğer camların da %60 geçirgen yani 1 ila 2 numara olması gerekiyor.
Araçlarına ön cam hariç diğer tüm camlara sadece 1 ve 2 numara olan filmlerden taktırabilir. 3 ve 4 numaralı çok koyu cam filmlerinin taktırılması ise yasak. Araçların ön camlarına film taktırmak sürücünün görüş alanını azaltmasından dolayı ve güvenlik gerekçesiyle uygun bulunmuyor. Serbest cam filmlerinin takılı olduğu araçlar, muayeneden geçebiliyor.
Kaynak: https://www.bik.gov.tr/cam-filmi-yogunlugu/

%60 geçirgen değeriyle şu şekilde oluyor.
1600939550347.png

Arkadaşlar, aracıma cam filmi yaptırmayı düşünüyorum. 2 numara veya 3 numara yaptıracağım. 3 numaraya ceza yazıldığını söylediler, doğru mudur? 3 numara yasak mı? Bir de 2 numara yaptırırsam içerisi çok gözükür mü? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Ön sağ ve sol cama kesinlikle yapmayın gece aynalar gözükmüyor.

Yasalara göre 3 numara muayeneden geçmiyormuş. Polislerin ceza yazması olayı ise polise kalmış. Yani 4 numaraya ceza yazmayabilirmiş de, 1 numaraya ceza yazabilirmiş de. Ama muayene için riske atmayıp 2 numara yaptırmaya karar verdim. Teşekkürler herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı