Araç fiyatları düşer mi?

En azından dolar birkaç tıl içinde 5-6 civarına düşer. Neyse hayal kurmaktan var geçelim.
5-6 bile çok aslında ama inşallah üniversite bittiğinde ekonomisi daha iyi ülkeye gitmem gerekmez.
Fiat Egea var bende. Sıfır Urban paket. 112K ' ya aldım 1 sene önce. Şu an Easy paket ( en boşu yani ) sıfırı 142K.
Buradan anlayın durumu.
Evet bende ona baktım 3 gün önce daha 2 3 hafta kadar önce 108 bin tl di en boşu bi anda 140 bin tl ye çıktı. Benim yakınımda vardı 2016 da sıfır aracı 60 70 bin tl civarına almıştı :/

En azından dolar birkaç yıl içinde 5-6 civarına düşer. Neyse hayal kurmaktan vaz geçelim.
Sorun sadece dolar olsa güzelde verginin vergisi alınıyor. Bence şuan ilk düzeltilmesi gereken vergiler. Halk kendisine bakıyor bildiğin. Devlete 3X veriyor, devlet aldığı 3X'den halka X bile zor veriyor harcamalardan.

Bayramda yükselir iki bayram arası tavan yapar sonra düşer gibi olur. ÖTV indirimi gelirse çakılır.

Sorun sadece dolar olsa güzelde verginin vergisi alınıyor. Bence şuan ilk düzeltilmesi gereken vergiler. Halk kendisine bakıyor bildiğin. Devlete 3X veriyor, devlet aldığı 3X'den halka X bile zor veriyor harcamalardan.
Türkiyede özellikle alt ve orta sınıf aileler için vergi çok çünkü normal bi fiat, dacia ve renault tarzı arabaya %98 vergi ekleniyor fakat geçen yat fiyatlarına baktım vergi neredeyse hiç yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı