Araç kamerası önerisi

bladeofgoddess

Decapat
Merhaba,

Hem ön cama hem de arka cama kamera almayı düşünüyorum. Tek tek iki tane kamera mı almalıyım? Yoksa aynı üründe hem ön cam için hem de arka cam için kamera olan modelleri mi tercih etmeliyim? Bir yandan çok pahalı bir model alırsam kamerayı çalmak için aracın camını kırarlar mı düşüncesi de var kafamda ne yapsam bilemedim. (araç camı kırılıp içindeki bilgisayarı çalınan bir arkadaşım oldu hem de gayet güvenli denilebilecek bir semtte) aracı annem de kullanıyor ve anneme her arabaya bindiğinde bu kamerayı tak çalıştır inerken de sök sakla diyemiyorum, biliyorum çünkü unutur. :D

Bu bilgiler doğrultusunda kullandığınız ve memnun kaldığınız araç kamerası önerisi yapabilir misiniz? Önerinizi yaparken nedenlerini de söylerseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırılabilir, ülkemizde arka camdaki hırka için cam kırıldığını biliyorum. Bizim arabanın da arka camını kırmışlardı.

Hocam ben yaklaşık 1 yıldır şu seti kullanıyorum. Çalınma olayına bir şey diyemem tabi ama üründen çok memnunum. Ön kamera çok net çekiyor. Gece bile plakalar oldukça net okunabiliyor. Arka tarafsa geceleri kaza vb. durumlarda işe yarar, gündüz çekimleri iyi.

Ben 1200 lira civarına almıştım. Bir de hafıza kartı masrafı var. İkili kayıt yaptığı için uyduruk bir şey takınca çok düşük FPS'te kaydediyor bilginiz olsun.

70MAI önermişler o da iyidir. Eğer bütçe varsa Viofo A129 öneririm. Kendim kullanıyorum 2 arkadaşıma da almıştık kimse sorun yaşamadı. Kaliteli ve iş görüyor. Park kamerası şeklinde de kullanıyorum 24 saat kayıt yapıyor. Bütçe önemli ama en büyük tavsiyem içinde batarya olan modellerden uzak durun.

Üstadım ben farklı bir konudan bahsedeceğim sana. Aracına kamera taktırırsan bunu polise bildirmek zorunda olursun. Bir kaç arkadaş çıkıp ben bildirmedim kimse de sormadı diyebilir fakat bunu kaza gibi polisin karıştığı işlerde görürsün. Aracındaki kamerayı polis bilecek ki ancak öyle görüntüleri kullanıp hak talep edebilirsin. Kameran cinayet suçu işlemiş birini çekse bile görüntülerini kullanamazlar çünkü kamera taşıman yasal durumda olmuyor. Polise bildirmeni tavsiye ederim. Sadece süs diye kullanmış olma gerektiğinde hak savun.

Geri
Yukarı