Araç kazası

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bugün üzücü bir olay yaşadım. Ana yoldan giderken, tahlili yoldan gelen biri arka sol teker tarafından vurdu. Kavşakta gerçekleşti olay. O an gaza basıp hızlanıyordum vurduğu gibi denge kaybedip orta refüjden karşı yola uçtum. Yayalara vurmamak için tekrar orta refüje kırdım. Şimdi sorularım şunlar aracımda oluşacak hasar kaydını sigortadan kaskodan, artık nasıl oluyorsa temin edebilecek miyim? Kaskoyu arayıp çekici çağırıp aracı servise bıraktım. Sonraki süreç nasıl işleyecek. Kusurlu olan karşıdaki araç. Hasarı kaskodan açtırdım.

Geçmiş olsun öncelikle.
Tutanak tutulmuştur umarım. Hasar tutarı karşı tarafın sigortasının karşılayabileceği kadarsa, kaskon karşı tarafın sigortasından ilgili tutarı alacaktır ve kaskon bozulmayacaktır. Aşması halinde kaskon devreye girecektir ve ordan karşılanacaktır.

Anayolda sağ şeritte ilerlerken arkadan Pamukkale turizm otobüsü çarpmıştı. Adamların sigortası benim zararımı karşılamadı. Mahkemeye verdim kusurlu ben çıktım, iki yıl oldu mahkeme daha sürüyor. Ülkemizde kaza kusur sistemi çarpılan araca işliyor. Geçmiş olsun umarım temin edebilirsin.

Arkadaşlar zaten hasarı kasko yaptırıyor, benim sormak istediğim yani araca işlenecek hasar kaydını alabilir miyim?
Dediğin hasar kaydı kısmı belli bir oranda alma şansın var Değer kaybı için karşı tarafın sigortasına talepte bulunman gerekli avukat kanalıyla da yapabilirsin kendinde ama avukatlar belli bir yüzdelik kısmını keseceklerdir (Tabi bunu alabilmen için kazada %100 haklı olman gerekir ayrıca aynı yerden daha önce hasar olmaması ve aracın belirli kısımları bu değer kaybına tabî değil )

Mesaj geldi karşı taraf %100 kusurlu. Zaten ben sağ seritte efendi efendi müzik dinleyerek gidiyordum. Geldi kavşakta arka tekerin ordan vurdu(ben ana yoldayım, o talihi yoldan gelip vurdu). Onun yüzünden uğraşıp duruyoruz. İnsan suçlu olmadığı kazadan etkilenince sinirleniyor.

Geçmiş olsun. Zararınızı kasko karşılar diye düşünüyorum. Karşıdaki zaten %100 kusurluysa kasko karşılamak zorunda. Umarım hak yerini bulur. Tekrardan geçmiş olsun..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı