Aracımın radyosu çalışmıyor

2014 model FIAT Doblo aracımın radyosu ses vermiyor. CD taktığımda ses geliyor. Bu konu ile alakalı bilgisi olan var mı arkadaşlar? Teşekkürler.

FIAT Doblo 2008 model bulunmakta bende.
Baskı balata ile beraber akü değişti.
Akü değişimi sonrası saat ve radyo ayarları sıfırlandı.
Bende de sadece CD'yi okuyor ve radyodan cızıltılı ses geliyor.

Radyonun ayarlarının doğru olduğuna emin olun. Göstergede AUX değil FM yazdığına dikkat edin.
Radyonun ayarlarının doğru olduğuna emin olun. Göstergede AUX değil FM yazdığına dikkat edin.
Teyp sıfırlama gibi bir durum söz konusu ise hatırladığım kadarı ile bir koa ihtiyacınız oluyor fakat bu durumda teyp tamamen fonksiyonsuz oluyor diye hatırlıyorum, yani CD de çalışmazdı gibi geliyor. Araç içerisinde klavuz gibi bir kitapçık varsa kodu oradan mümkün olabilir ya da araçla ilgili her hangi bir evrağın, kağıdın üzerinde iyice bakma gerekir.

Teyp sıfırlama gibi bir durum söz konusu ise hatırladığım kadarı ile bir koa ihtiyacınız oluyor fakat bu durumda teyp tamamen fonksiyonsuz oluyor diye hatırlıyorum, yani CD de çalışmazdı gibi geliyor. Araç içerisinde klavuz gibi bir kitapçık varsa kodu oradan mümkün olabilir ya da araçla ilgili her hangi bir evrağın, kağıdın üzerinde iyice bakma gerekir.
Teyp sıfırlama olmadı.Onun için elimde kod mevcut ama istemedi sistem.
Radyo antenini kontrol ettiniz mi?
Anten kontrol etmedim. Oradan olacağını hiç düşünmedim ama bakıcam.

Aracınızın teybi üzerinde gelen orjinal teyp mi, sonradan takılmış farklı marka bir teyp mi? Teybinizin kılavuzuna bakarak tarama yapmanız gerek, eğer olmuyorsa Fm Step ayarını değiştirmeniz gerek; Pioneer ise teyp kapalıyken menü tuşuna basarak gelen ayarlar ekranında bu işlemi yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı